The Guardian: Соратники Нємцова презентують його доповідь по Україні

12 мая 2015
2354 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8616.jpg

Соратники і друзі Бориса Нємцова презентують доповідь про таємну участь солдатів російської армії в бойових діях на території України, над яким опозиційний лідер працював в останній період свого життя до того, як у лютому був убитий в самому центрі Москви в ста метрах від Кремля.

Ілля Яшин, близький друг Нємцова, лідер партії РПР-Парнас, планує опублікувати готову доповідь, яка має назву «Путін. Війна », в Москві у вівторок. За його словами, Борис Нємцов сподівався, що доповідь допоможе «відкрити очі суспільству на злочини» російських солдатів, які борються на боці сепаратистів на сході України, і зупинити війну. Бойові дії в зоні конфлікту тривають і зараз, незважаючи на лютневі угоди про припинення вогню.

Незважаючи на те, що постійно зростаюче число доказів, зокрема інтерв'ю з російськими солдатами, підтверджують той факт, що Москва протягом останнього року посилала підрозділи регулярних військ Російської армії і бойову техніку для підтримки сепаратистів, Путін як і раніше заперечує участь Збройних сил РФ в конфлікті. Російських солдатів, загиблих на території України, ховали таємно. Їхні родичі скаржилися, що не отримують компенсації, яка за законом покладена ветеранам, які офіційно брали участь у бойових діях в зонах конфліктів.

Яшин і його соратники, у тому числі політик Лев Шлоссберг і військовий кореспондент Ілля Барабанов, змогли продовжити роботу над доповіддю, хоча після того, як Нємцов був убитий, з його офісу і дому були конфісковані документи і комп'ютери.

Ілля Яшин їздив в Іваново і розмовляв з сім'ями солдатів, які контактували з Нємцовим. За його словами, люди сильно налякані і бояться відкрито давати свідчення. Швидше за все, звіт буде містити дані, отримані з відкритих джерел, так само, як останні доповіді Нємцова про корупцію в державних структурах РФ.

Як повідомляє Яшин та інші активісти, надруковано 3000 примірників доповіді. Текст також буде доступний в Інтернеті. Розроблено план, покликаний допомогти зібрати гроші для збільшення тиражу. Однак широке поширення звіту буде проблемою.

Державні засоби масової інформації Росії ніколи не висвітлювали попередні доповіді Нємцова, як, наприклад його детальний звіт про корупцію і зловживання, які мали місце в ході підготовки до зимової Олімпіади 2014 року в Сочі. Нещодавні опитування виявили, що 64% респондентів ніколи не чули про те, що такі доповіді існують.

Похожие статьи:

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети