У Криму з'явиться другий мобільний оператор

23 апреля 2015
2741 просмотр Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8381.jpg

У Криму завершилася технічна підготовка до запуску регіонального державного оператора мобільного зв'язку «Кримтелеком», повідомив віце-прем'єр, міністр інформації та зв'язку самопроголошеного уряду Криму Дмитро Полонський.

«З технічної точки зору ми можемо включитися хоч завтра. Інфраструктура практично повністю готова, ми чекаємо необхідних дозволів на використання частот, всі заявки вже подані», — сказав Полонський журналістам у Сімферополі в четвер.

Він повідомив, що мобільний оператор буде використовувати обладнання українського «Київстару», майно якого в Криму було захоплено в лютому поточного року.

«З урахуванням того, що ми маємо націоналізовану інфраструктуру» Київстару ", витрати будуть приблизно наполовину менші, ніж планувалося — близько $ 70 млн", — сказав Полонський.

Він повідомив також, що кримський мобільний оператор може приступити до роботи без додаткових вкладень в інфраструктуру, але, незважаючи на це, влада республіки планує витратити близько $ 70 млн на модернізацію обладнання, яке використовуватиме компанія.

За його даними, запуск мобільного оператора може зайняти від трьох до чотирьох місяців.

У минулому році в Криму припинили роботу українські мобільні оператори «Київстар», «Астеліт» і «МТС Україна». Останній продав своє майно в Криму за 17,7 млн євро двом приватним інвесторам.

В даний час монополістом на цьому ринку є російське ТОВ «К-телеком» (більше 2 млн абонентів). Оператор отримав частоти, на яких раніше працювала «МТС-Україна», і запустив свою мережу 4 серпня 2014.

З великих російських операторів в регіоні також працює державне ВАТ «Ростелеком». Його «дочка» «Міранда-Медіа» надає послуги фіксованого зв'язку та телебачення.

Самопроголошена влада Криму вперше заявила про плани створити регіонального державного оператора мобільного та фіксованого телефонного зв'язку в травні 2014 року. У Криму було створено державне унітарне підприємство «Кримтелеком», яке на даний момент керує націоналізованим в січні поточного року майном кримської філії компанії «Укртелеком». Компанія «Укртелеком», що належить українському бізнесменові Рінату Ахметову, контролювала більшу частину ринку фіксованого телефонного зв'язку на півострові.

Похожие статьи:

IT-ТехнологииПлатне ТВ набирає популярності

Новости ПолитикиПутін не вводитиме війська в Україну: вистачить і Чорноморського флоту в Криму

IT-Технологии​Українська компанія МТС збирається поміняти назву

Новости Политики​«Кримінформ»: Україна будує дамбу, щоб перекрити подачу прісної води в Крим

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети