У Росії широко зростає безробіття

14 мая 2015
2564 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8642.jpg

У Росії останнім часом швидко зростає безробіття — особливо, приховане безробіття. Хоча в минулі роки воно традиційно знижувалася через збільшення попиту на робочі руки в літній період.

За підсумками першого тижня травня кількість зареєстрованих безробітних у Росії перевищила 1 млн осіб. При цьому темп зростання їх чисельності прискорився до 0,7% на тиждень. Такі дані оприлюднили вчора в Мінпраці РФ.

Рівень зареєстрованого безробіття в Росії зараз майже вдвічі нижче рівня кризового 2009 року. Але приховане безробіття, на думку експертів, ймовірно, вже навіть більше, ніж у період минулої кризи.

«З 29 квітня по 6 травня 2015 чисельність безробітних громадян, зареєстрованих в органах служби зайнятості, збільшилася на 0,7% і склала 1013000 осіб», — йдеться в повідомленні Мінпраці РФ.

При цьому чисельність офіційно зареєстрованих безробітних в країні лише збільшується. Згідно з даними Роспраці, на 1 лютого в РФ налічувалося 908,5 тис. безробітних. А на 1 березня їх число склало вже 990,6 тис. чоловік.

До того ж, загальне безробіття в Росії, яке вираховувалося за методологією Міжнародної організації праці (МОП), була помітно вище — в лютому вона склало 5,8% економічно активного населення, а безробітними вважалося близько 4,4 млн осіб. Всього ж за підсумками першого кварталу 2015 чисельність безробітних за методологією МОП зросло порівняно з відповідним періодом попереднього року на 0,3 млн осіб і склало майже 4,5 млн осіб, що наблизилося до 6% економічно активного населення.

Треба сказати, що зараз в Росії зростання безробіття безпосередньо пов'язане з наступаючим обвалом російської економіки. В аналітичному центрі (АЦ) при уряді РФ прогнозують падіння ВВП в 2015 році від 3 до 5%. Однією ж з головних причин цього є санкції Заходу проти Росії за її агресію щодо України. Відповідно, вина за економічну кризу і стрімко зростаюче безробіття в РФ лежить виключно на президентові Путіні, з чиєї волі була розв'язана війна проти України.

У російському уряді зараз намагаються заспокоїти росіян, обіцяючи їм у зв'язку зі зростанням безробіття допомогу за рахунок грошових резервів РФ. Однак я хочу зазначити, що ці резерви практично закінчаться вже до кінця поточного року — про що недавно попередили експерти російського Ощадбанку.

Похожие статьи:

ОбществоВолонтери в Одесі. Хто і як грає на вашому співчутті?

ОбществоЯк вести сімейний бюджет при нерегулярному заробітку?

ОбществоПереселенці в Харкові: Що далі - не знаємо

ОбществоСтан Хосні Мубарака покритий "мороком"

ОбществоЩе одна країна відмовилася від Росії

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети