У зоні АТО продовжують перебувати ув'язнені

13 мая 2015
2536 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article8628.jpg

У зоні АТО залишаються більше 16 тисяч ув'язнених

На окупованій бойовиками території Донбасу залишаються 27 пенітенціарних установ, в яких містяться понад 16 тисяч осіб.

Про це сьогодні на брифінгу повідомив представник уповноваженого з прав людини, керівник департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Юрій Бєлоусов.

«Вони не можуть самостійно виїхати із зони бойових дій. Вони не можуть самі себе евакуювати. Це величезна кількість установ. Якщо брати тільки традиційні пенітенціарні установи, то зараз на території Донбасу їх залишається 27, і в них міститься в середньому близько 16 тисяч чоловік. Це особи, які утримуються під вартою, засуджені особи », — зазначив він.

За словами Білоуса, їх організація намагається визначити шляхи вирішення проблеми, в тому числі із залученням омбудсмена Російської Федерації.

«Хоча, оскільки вони свою участь не підтверджують, вони не розуміють, чому вони повинні бути залучені. Ми шукаємо, яким чином і з ким вести переговори щодо евакуації людей з пенітенціарних установ з непідконтрольних Україною територій. Певні напрацювання вже є, сподіваюся, що найближчим часом ця проблема буде вирішуватися », — сказав він.

Крім пенітенціарних установ, зазначив Бєлоусов, в зоні АТО залишаються багато інших місць несвободи — таких як психіатричні лікарні, дитячі будинки, інтернати для дітей або літніх людей, різні пансіонати.

«На момент проведення бойових дій влітку минулого року там залишалося 77 таких установ, не рахуючи пенітенціарних установ», — сказав він.

Білоусов додав, що величезна кількість місць несвободи залишається також на лінії розмежування, в безпосередній близькості від ведення бойових дій.

«Просто кілька цифр… Зараз на лінії зіткнення на нашій території є кілька установ… Дзержинська виправна колонія розташована в 10 кілометрах до лінії зіткнення, там містяться більше 500 чоловік. Селідовська колонія — відстань 17 км, містяться 957 осіб. Тобто,» Град " пролітає цю відстань за кілька секунд ", — зазначив він.

Білоусов також поскаржився, що український уряд не вживає рішучих дій з евакуації цих людей, незважаючи на неодноразові звернення офісу уповноваженого з прав людини.

Похожие статьи:

Политические статьиКраткий обзор происходящего в зоне АТО или на Восточном фронте

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети