Україна в очах світу...

23 апреля 2015
2639 просмотров Голосов: 0 Автор:вася
article8388.jpg

«Комсомолка» вирішила перевірити, як просувається країна в обіцяних напрямках. А для того щоб наша «перевірка» була об'єктивною, ми скористалися даними міжнародних рейтингів і досліджень.

Корупція: поки тільки зростає.Тема боротьби з корупцією знову в моді.

Проте дослідження показують, що якщо в цій сфері щось і рухається, то поки в зворотному напрямку. У рейтингу сприйняття корупції міжнародної неурядової організації Transparency International за підсумками 2014 Україна посіла 142-е місце з 175. Враховуючи, що роком раніше ми займали 144-е місце з 177, очевидно: за рік ми не просунулися ні на крок.

Ще більш гнітючу картину показують внутрішні дослідження. Опитування 2,7 тис. керівників вітчизняних підприємств, проведені Transparency Internationalспільно з компанією GfK Україна та іншими організаціями, показали: хабарництво в країні квітне буйним цвітом. Більше половини керівників бізнесу вважають, що ситуація з корупцією не змінилася, а 28% — ще погіршилася. Лідерами за рівнем корупції в країні були названі Державна податкова служба, Агентство земельних ресурсів та Державна автомобільна інспекція.

Опитування бізнесу за перший квартал 2015 року, проведений НБУ, показав, що 15,4% бізнесменів називають корупцію проблемою, яка заважає їм працювати. Враховуючи, що роком раніше цю проблему називали 14,2% опитаних, отримуємо: після всієї розрекламованої боротьби з хабарами вони, з точки зору бізнесу, не тільки не зменшилися, а й зросли.

Безвізовий режим: шенгени видають все рідше

Втім, безвізовий режим нам вже обіцяють щонайменше років сім. Нинішній уряд в цих обіцянках просунулося далі за всіх. Спочатку безвізовий режим «очікувався» після підписання Угоди про асоціацію з ЄС, потім з 1 січня 2015-го, потім — після впровадження біометричних паспортів.

Проте днями міністр закордонних справ України заявив: безвізовий режим ми не отримаємо.

Тим часом поїхати в Європу нашим співгромадянам стає все складніше. Мало того що в більшості держав шенгенської зони істотно зросло число відмов у візах нашим громадянам, так українцям ще й анулюють вже відкриті візи. Українці похмуро жартують: якщо «безвізовий режим» означав, що нам врешті-решт взагалі перестануть видавати візи, то ми, можна сказати, вже його практично отримали.

Без змін залишилася позиція нашої країни у Глобальному рейтингу свободи подорожей. Як і в 2014 році, ми займаємо 53-е місце, а без віз нас чекають всього 79 держав світу.

Нас випередили не тільки розвинені країни, але і Макао (його громадяни можуть вільно в'їхати в 122 країни), Гондурас (116), Гватемала (114), Тринідад і Тобаго (103), Тонга (83). Для порівняння: громадяни Росії, незважаючи на всі санкції, можуть відвідувати без віз 100 держав світу.

Що стосується лідерів рейтингу, то жителі Фінляндії, Німеччини, Швеції, США і Великобританії можуть без кордонів подорожувати по 174 країнам.

Похожие статьи:

Новости в миреПутіну нічого не відомо про корупцію при підготовці Олімпіади-2014

Новости Преступности​Мельника випустили із СІЗО за 609 тисяч гривень

Новости ПолитикиКиевская избирательная комиссия - рассадник коррупции

Новости ЭкономикиПерший заступник Міністра доходів і зборів проведе чистку міністерства від корумпованих співробітників

Политические статьиЗвернення до всіх активістів Євромайдану

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети