Українці є найменш щасливим народом у світі

8 мая 2015
3425 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article8557.jpg

Коли ми приступили до втілення реформ в Болгарії, країна перебувала в складній економічній ситуації. У той же час економічні проблеми були в Греції, Румунії та Сербії. Але треба визнати, що Україна сьогодні знаходиться в більш скрутному становищі, ніж будь-яка інша країна в нашому регіоні за багато років або навіть у всьому світі.

Можна провести досить чіткі паралелі між Болгарією та Україною, на які мало хто звертає увагу. Так, протягом останніх 10 років всі опитування, що з'ясовують індекси задоволеності життям населення, демонструють, що українці є найменш щасливим народом у світі. Друге місце після України займає Болгарія. Разом з тим, я повинен відзначити, що саме більше схожість між українцями та болгарами полягає навіть не в цьому, а в тому, що нещасними обидва народи робили не бюджетний дефіцит або навіть низькі пенсії, а тотальна корупція.

Чому це так важливо? Справа в тому, що команда, яка займається фіскальною політикою та бюджетним дефіцитом, ніколи не буде популярною. Якщо їм ще належить скоротити великий бюджетний дефіцит, то недовіра населення буде тільки рости, і апелювання до корупції є одним з найбільш логічних пояснень для скорочення виплат. При реалізації реформ дуже важливо нагадувати громадськості, що скорочення видатків бюджету веде, в першу чергу, до скорочення корупції, що збережені гроші не підуть комусь в кишеню, а будуть спрямовані на інші програми, що українські олігархи досягли свого добробуту не тому, що були дуже конкурентними і інноваційними, а тому, що доїли державу протягом багатьох років.

Нагадуйте народу про те, що їх турбує: не багато хто цікавляться бюджетним дефіцитом, але для багатьох важлива боротьба з корупцією. Таким чином, у команди реформаторів залишиться запас довіри для продовження реформ.

Я також рекомендую час від часу переводити дух, і трохи зупинитися. Особливо це стосується тих ситуацій, коли необхідно реалізувати дуже багато реформ за дуже короткий час. Перепочинок потрібно використовувати для того, щоб пояснити населенню, які успіхи вже досягнуті, і говорити з ними їхньою мовою, а не мовою економістів, фінансистів і т.д. Адже це вони живуть з тією політикою, яку ви вживаєте, і вони від неї страждають. Тому варто постійно нагадувати, чому ці реформи настільки важливі саме для них.

Похожие статьи:

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети