Українські порти на Дунаї будуть об'єднувати

28 апреля 2015
10476 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8444.jpg

Деякі українські порти на Дунаї і в його гирлі будуть об'єднані в один комплекс під управлінням Адміністрації морських портів України.

Адміністрація морських портів України (АМПУ), з недавніх пір яка взяла на себе безпосереднє управління невеликими українськими портами на берегах Чорного моря і Дунаю, вирішила об'єднати порти в Ізмаїлі і Усть-Дунайську — для скорочення витрат на управлінський апарат.

«Сьогодні адміністрацією робиться дуже багато для оптимізації адміністративних витрат. Зокрема, ми ведемо роботу з укрупнення філій. Вже подано в Міністерство пілотний проект по одному з філіалів — це Усть-Дунайський порт, щоб його укрупнити шляхом приєднання до Ізмаїла, і тим самим скоротити витрати на утримання апарату „- говорить глава АМПУ Андрій Амелін.

Ізмаїльський порт — одне з містоутворюючих підприємств найбільшого міста українській Бессарабії, має стабільний і зростаючий вантажопотік. Порт Ізмаїла зручний для логістики — сюди підходить залізниця. Порт Ізмаїла також є однією з ключових точок пасажирського круїзного судноплавства в пониззі Дунаю. До використання Ізмаїльського порту давно висловлює інтерес Молдова, готова заради цього навіть на фінансування відновлення розібраної в 1997 році залізниці від Березино до Бессарабської — щоб забезпечити собі прямий рейковий зв'язок як з Ізмаїлом, так і з портами Великої Одеси, минаючи Придністров'я.

А ось порт Усть-Дунайська, спочатку створена в 1980-і рр. для перевалки вантажів з річкових суден на морські й океанські, а також для навантаження ліхтеровозів, зараз переживає не найкращі часи. За останні кілька років щорічно цей порт переробляє менше 5000 тонн вантажів, що катастрофічно мало для самостійного підприємства. До того ж, фарватери з дельти Дунаю в акваторію порту Усть-Дунайськ замулені і вимагають капітальних днопоглиблювальних робіт. У зв'язку з цим, передача портових потужностей в управління єдиним комплексом Ізмаїльського порту є цілком виправданою.

У той же час, укрупнення Ізмаїльського порту явно позначиться на його конкуренції з іншими портами України на Дунаї — Килійським і Ренійським. В умовах же жорсткої конкуренції українських дунайських портів з румунськими портами, ймовірно, може виявитися більш доцільним зосередження зусиль і ресурсів на розвитку одного порту — того ж Ізмаїльського, що має більший інфраструктурний потенціал, ніж інші.

Також АМПУ у співпраці з мерією Ізмаїла в черговий раз озвучила плани з реконструкції морського вокзалу — однією з візитних карток і річкових воріт міста. Такі плани висувалися ще восени 2014, але грошей на реконструкцію не було.

Похожие статьи:

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети