Американська правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) провела дослідження в країнах азіатського регіону і з'ясувала, що в Бангладеші зберігаються найвищі показники ранніх шлюбів.
За даними правозахисників, їх кількість постійно збільшується і вже є «епідемією». HWR вважає ініціативу уряду цієї держави знизити шлюбний поріг з 18 до 16 років неправильним і побоюється, що це негативно позначиться на рівні освіти, виховання і здоров'я дівчат-підлітків.
Ранні шлюби є звичайною справою в Бангладеші — тут третина жіночого населення стає подружжям вже до 15-річного віку.
HWR звернулася до прем'єр-міністра Бангладешу Шейха Хасіне з нагадуванням про її обіцянку, дану на глобальному саміті з проблем дотримання прав людини в Лондоні, де та сказала, що встановить заборону на вступ у шлюб 10-річних дівчаток!
Представники американської організації опитали сто юних дівчат, які розповіли, що за раннього і найчастіше примусового заміжжя не змогли отримати якісну освіту і були змушені кращі роки свого життя проводити в домашньому самітництві. Крім того, позбавлення невинності в дитячому і підлітковому віці завдало їм фізичну і психологічну травму.
Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ розглядає дитячі шлюби як порушення прав людини. Недавно у доповіді заявили, що ранні шлюби завдають шкоди розвитку дівчаток і нерідко призводять до передчасної вагітності та соціальної ізоляції, з низьким рівнем освіти і професійної підготовки".
За оцінками ЮНІСЕФ, понад 64 млн юних дівчат стали дружинами в підлітковому віці. Найчастіше це траплялося у країнах Південної Азії і невеликих африканських державах.
Така проблема є і в Грузії. На жаль, вона досі не викоренена, однак HWR про неї жодного разу поки не заявляла.
Цій проблемі приділяла увагу лише ООН. У Грузії неповнолітніх наречених приблизно 18% від загального жіночого населення, і ці показники, за даними Фонду Організації, одні з найвищих в Європі.
Здоровье и медицина → Одружуватись варто після 30 років
Общество → Як зрозуміти, чи твоя дівчина, готова стати твоєю дружиною?