Військовим в зоні АТО потрібно заборонити користуватись мобільником

15 мая 2015
3045 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8647.jpg

Заборонити військовим користуватися мобільними телефонами в зоні АТО — буде правильним рішенням. З деякими поправками. Назву п'ять причин, чому це потрібно зробити, і про які поправки йде мова. Розказує солдат, який побував вже в зоні АТО.

«Причина перша. Був у нас такий випадок: селище Комунар, група солдатів по телефону дізналася про підготовку наступу (в той момент ми знаходилися в оточенні), почали піднімати паніку, дзвонити всюди, куди тільки можна — додзвонилися до журналістів. Ті в свою чергу теж почали розганяти цю новину. Підключилися волонтери. Наша невелика компанія з півтора десятка людей розділилася на тих, хто залишиться стояти стільки, скільки буде потрібно, і на тих, хто готовий все кинути.

Я був серед тих, хто збирався залишитися — таких було чоловік п'ять від сили. Решта прийняли рішення, що потрібно забиратися. У мене навіть виник конфлікт з одним із солдатів, і я вирішив до нього підійти, щоб за допомогою „фізичних дотиків“ пояснити йому його неправоту. Але він схопив автомат і сказав, що простріляє мені коліно.

У результаті: ніякого наступу не було, але через те, що чутки про нього рознеслися, бійці даремно переживали. Та й взагалі вся ця ситуація трапилася через те, що деякі не вміють фільтрувати інформацію, не розуміють, якій можна вірити, і яку не можна поширювати по телефону.

Щоб приймати подібну інформацію, робити висновки і приймати рішення, є офіцери, а кожен солдат не може бути сам собі командиром. Інакше ми не армія, а озброєний набрід.

Причина друга. Тут немає сенсу особливо розписувати, всі і так чули багато разів, що по мобільному зв'язку можна орієнтувати артудари.

Причина третя. Інформація, передана по мобільному зв'язку, перестає бути секретною — її легко можна прослуховувати.

Причина четверта. Ми просиділи півтора місяця біля села „N“, і за весь цей час ніхто жодного разу не розповів по телефону нічого, крім загальної інформації. Але коли прийшла наша черга їхати, ми перетнулися з хлопцями, які приїхали нас міняти. Вони не пробули і години в місці, де був табір, але я вже почув, як один з них по телефону розповів, на чому вони будуть спати, як називається село, на який фермі вони стоять і ще багато цікавого. Подумаєш, хлопець просто поділився враженнями. Відсутність мізків і телефон в руках на війні — це дуже небезпечно.

Причина п'ята. Дуже часто військовослужбовці виставляють фотографії на тлі місцевості, а це дуже хороший орієнтир для супротивника. Є в мене один знайомий, який з відео та фотографій обчислює місце на карті. Прям справжній чарівник. Я коли побачив, навіть не повірив відразу, що таке можливо. Але, виявляється, можливо, і такі професіонали є не тільки у нас.

Тому доступ до мобільного зв'язку повинен жорстко контролюватися. Я прекрасно розумію почуття родичів, які сидять вдома і переживають. У мене теж є сім'я яка хвилюється про мене. Але з перерахованих вище причин я вважаю, що без мобільного зв'язку в зоні АТО всім буде спокійніше.

Звичайно, при цьому в будь-якій групі / підрозділі обов'язково повинна бути адекватна відповідальна людина, у якої повинен бути доступ до зв'язку — ситуації бувають різні. Це війна.»

Похожие статьи:

ОбществоЧорнобильська Зона стала природним заповідником

Новости УкраиныМВС України розкрило план підкупу військових опозиціонерами

ИнтервьюСемен Семенченко расширяет зону отлова контрабанды и вводит мобильные блокпосты

Новости Общества​Тимошенко вирішила створити народний рух «Опір»

Происшествия​Невідомі напали на збройові склади в Артемівську Донецької області

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети