Вікіпедії вірити не варто

19 августа 2015
2452 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article10117.jpg

Віртуальна енциклопедія, на відміну від друкованої довідкової літератури, доступна кожному. Але беззастережно вірити всім її статтям можна. Вчені з'ясували, які матеріали «Вікі» є найбільш сумнівними.

Зрозуміло, ніхто не сперечається, що Вікіпедія — відмінний ресурс, потрібний і пізнавальний. Біда лише в тому, що правити статті віртуальної енциклопедії може хто завгодно. Як з'ясувалося, деякі тексти піддаються редагуванню по 2-3 рази на день, а виправлення часом досягають 100 слів.

Дослідники з США встановили, що в основному це статті на політичні (особливо актуальні в даний період) і екологічні теми (глобальне потепління, еволюція, кислотні дощі).

Для порівняння: статтю на нейтральну тему можуть відредагувати один раз за кілька тижнів, змінивши в ній близько 10 слів.

Тому матеріали, які правлять частіше інших, пропонується позначати спеціальним знаком. Він допоможе користувачеві зорієнтуватися в правдивості тієї чи іншої статті.

Про все про це зайве буде знати і дітям, які пишуть шкільні реферати і доповіді, покладаючись на дані «Вікі», і дорослим, іноді схильним сприймати інформацію з Вікіпедії як істину в останній інстанції.

Похожие статьи:

IT-ТехнологииІнтернет операційна система вашого комп’ютера

Новости в мире​У Раді РФ запропонували створити власний російський інтернет під назвою «Чебурашка»

IT-ТехнологииВ Росії заборонять Вікіпедію

ОбществоВ Китаю заборонили Вікіпедію

Скандал​Росіяни придумали псевдоукраїнського лікаря, який поширює дезу в мережі (ФОТО)

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети