В Китаї знайшли летючого динозавра

26 июля 2015
2431 просмотр Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9823.jpg

Близько 125 млн років тому північний схід Китаю борознили динозаври — з довгими хвостами і короткими крилами з оперенням, повідомляють журналісти CNN Іван Вотсот і Шен Лі. Цей «дракон» — близький родич двоногого хижака Велоцираптора (від лат. Velox — швидкий і raptor — мисливець).

На фото, наданих CNN, видно скелет і череп тварини.

«Вперше ми бачимо динозавра з крилами на коротких передніх кінцівках. Звичайно, він не міг літати », — розповів шотландський палеонтолог Стівен Брузатте, один з авторів наукової доповіді.

Скам'янілості Zhenyuanlong виявив фермер з китайської провінції Ляонін. Вже майже двадцять років ця територія радує палеонтологів знахідками стародавніх рептилій.

Саме тут в 1996 році вперше були знайдені докази, що підтверджують існування пернатих динозаврів.

Пекінський вчений Сюй Сін стверджує, що за цей час в провінції Ляонін були виявлені тисячі зразків різних видів і періодів, тому у палеонтологів ця провінція давно асоціюється з пернатими динозаврами.

Унікальна вулканічна активність в останньому періоді мезозойської ери, як вважають, посприяла тому, що скам'янілості тут збереглися набагато краще, ніж в будь-якій іншій точці світу. Палеонтолог Брузатте навіть назвав цю провінцію «Помпеями в світі динозаврів».

У своїй доповіді Брузатте і його співавтор Джунчанг Лу припустили, навіщо двометровій нелітаючій тварині могли знадобитися крила. За однією з версій, крила могли покращувати маневреність хижака.

Багато в чому завдяки науково-дослідним грантам, в останні десятиліття Китай перетворився на справжню скарбницю для палеонтологів. «Ми пишаємося тим, що деякі древні тварини жили саме тут, на цій землі», — підкреслює Сюй.

Похожие статьи:

Новости Сельского хозяйстваНаостанок команда Януковича встигла «кинути» Китай на $3 мільярдів

Новости в миреКитай розробляє нові АЕС

Новости ПолитикиЯнукович зря поехал в Китай

Здоровье и медицинаЧай Императоров ( Ча Гао ) Здоровый образ жизни

Новости УкраиныУкраїна звернулася з проханням цілодобово стежити за ситуацією в Криму

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети