В ніч з 30 червня на 1 липня всі світові служби часу зупинять стрілки своїх еталонів на мить

28 июня 2015
3199 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9389.jpg

В ніч з 30 червня на 1 липня всі світові служби часу зупинять стрілки своїх еталонів на мить – таким чином, до всесвітнього часу буде додано секунду. Таке відбувається раз на кілька років і пов'язано з тим, що наша планета уповільнює швидкість обертання навколо своєї осі.

А щоб не було розбіжностей між атомним і астрономічним часом, цю різницю компенсують, додаючи одну секунду.

— На нашу планету впливають Сонце, Місяць, і інші небесні тіла, через що відбувається зміна гравітаційних сил Землі, — каже Едуард Корецький, керівник Українського метрологічного центру Державної служби єдиного часу і еталонних частот України НЦЦ «Інститут метрології». – Загалом, є дані, що Земля уповільнює обертання на годину протягом шести тисяч років.

Це викликає розбіжність між атомним і астрономічним, тобто реальним часом. Атомний час – еталон, яким керуються і координуються всі держави світу. Мова йде про надточному хронометрі, який вимірює наносекунди через квантові ефекти в атомах цезію, водню і рубідію. Спеціальна апаратура захищає прилад від впливу магнітних полів. Тут секунда визначається з точністю до десяти знаків після цілого числа.

Еталони часу в 60 країнах світу (в тому числі і України) регулярно звіряються в Міжнародному бюро мір і ваг у Парижі. Таким чином, формується міжнародний еталон.

Астрономічний час в основі має три фактори: швидкість обертання Землі навколо своєї осі, швидкість обертання навколо Сонця і прецесії полюсів (переміщення осі в районі полюсів). Власне, Земля обертається нерівномірно, через що доби можуть бути довші або коротші на кілька мілісекунд, і виникає дисонанс між атомними годинами і реальним часом обертання нашої планети.

Похожие статьи:

ОбществоЧому Україна переходить на зимовий час?

Продукты питанияТри смачні страви, які можна приготувати за невеликий проміжок часу

IT-ТехнологииВ Росії заборонять Вікіпедію

Общество​Життя - час великих цінностей

ОбществоЯк виїхати з Луганську?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети