В США відпустять злочинця, який провів 43 роки в одиночній камері

10 июня 2015
2161 просмотр Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9079.jpg

Після сорока трьох років, проведених в одиночній камері в'язниці «Ангола» в Луїзіані, незабаром зможе вийти на свободу останній з сумно відомої групи «Ангола-3» Альберт Вулфокс.

За рішенням окружного судді Джеймса Бради, що розглядав цю справу, 68-річний ув'язнений повинен бути випущений з в'язниці на увазі виняткових обставин — похилий вік і слабке здоров'я. Крім того, всі ці роки Вудфокс заявляв про те, що не винен у тому злочині, через який був засуджений на стільки років.

Як повідомляють американські ЗМІ, Альберт Вулфокс — це останній, хто залишився в живих член групи «Ангола-3», яким було пред'явлено в 1972 році звинувачення у вбивстві 23-річного охоронця Брента Міллера в Державній в'язниці «Ангола» в Луїзіані.

Спочатку Вулфокс був укладений у в'язницю по звинувачення в спробі збройного пограбування. Як розповідають його наглядачі, він був дуже неспокійним укладеним, постійно говорив про несправедливість, що панує в стінах каземату, вимагав поліпшення умов утримання і взагалі був дуже активним хлопцем, за що і отримав прізвисько Чорна Пантера.

Вбивство охоронця, в якому згодом звинуватили його разом з ще двома ув'язненими, відбулося під час бунту, який підняв Вулфокс у в'язниці, протестуючи проти нелюдських умов утримання. Незважаючи на те, що протягом усього судового процесу обвинувачений намагався довести свою непричетність до вбивства, він був засуджений до тривалого терміну і відбування ув'язнення в одиночній камері.

Як неодноразово заявляли представники організації «Міжнародна амністія» та Ради з прав людини при ООН, утримання ув'язнених в одиночній камері, що триває роками, є справжнісінькою витонченою тортурою. Однак у багатьох в'язницях США це досить поширене явище. Треба зазначити, що правозахисники з «Міжнародної амністії» взяли найактивнішу участь у долі Альберта Вудфокса і, частково, рішення окружного судді про звільнення було прийнято і під їх тиском.

Варто сказати і про те, що в'язниця «Ангола», відкрита ще в XIX столітті до середини 70-х років минулого століття, вважалася самим жорстоким пенітенціарним закладом в країні. Довгий час вона носила негласну назву «Тюрма рабів». Тут запросто могли зникнути ув'язнені, а решта випробовували жорстоке і нелюдське ставлення до себе.

Постійні протести з боку ув'язнених та статті у ЗМІ принесли певні плоди, але тільки в кінці 70-х років умови укладення в «Анголі» стали такими ж, як в інших американських в'язницях.

Похожие статьи:

Общество​Біженці в Європі влаштували справжню різанину

ОбществоУ Німеччині почався суд над "бухгалтером Освенцима"

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети