В Україні дозволять гей-шлюби

23 июля 2015
1529 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9788.jpg

Днями Європейський суд з прав людини прийняв рішення на користь трьох пар, які звернулися зі скаргою на свою рідну Італію. Тамтешнє законодавство, як і в Україні, забороняє одностатеві шлюби. Позивачі кілька разів намагалися оскаржити це через вітчизняні суди, але знайшли розуміння тільки в Страсбурзі. Коли прийняте в ЄСПЛ рішення набуде чинності, українські гей-пари теж отримають свій шанс.

Тут слід уточнити, що Євросуд не зобов'язав Італію узаконити гей-шлюби, але рекомендував переглянути сімейне законодавство так, щоб усунути дискримінацію на основі сексуальної орієнтації і знайти форму легалізації відносин між одностатевими партнерами. Тепер Італії доведеться або змінювати свої закони, або виплачувати грошові компенсації всім парам, які звертатимуться до ЄСПЛ. В даному випадку суд зобов'язав країну виплатити кожній з трьох пар по 19 000 євро моральної компенсації.

Рішення, які приймає Європейський суд, має прецедентний характер, тобто поширюється на всі країни, що входять до Ради Європи. Це відбувається не автоматично, а за фактом.

— Якщо пара ЛГБТ з України подасть скаргу, в Страсбурзі її розглядатимуть за аналогією з італійськими, і рішення, рекомендації також будуть на користь позивачів, — говорить юрист-правозахисник Тетяна Яблонська. — Такі пари вже зараз можуть звертатися до українських судів з вимогою свого визнання, посилаючись при цьому на рішення Європейського суду.

В українській спільноті ЛГБТ поки не готові відповісти, скільки може піти до суду позовів і чи будуть вони взагалі.

— Я б теж оформив офіційно свої відносини з моїм сімейним партнером — ми вже дев'ятий рік разом, — каже Святослав Шеремет, лідер Гей-форуму України. — Але ми судитися за право на шлюб не підемо. Нам цікаво, щоб ця можливість відкрилася перед нами через парламент. Зараз розробляється нова українська Конституція. У ній мають бути переглянуті, осучаснені основи сімейного законодавства. Вже зараз з проекту документа, наскільки я знаю, виключена норма, що шлюб може бути виключно між чоловіком і жінкою. У сучасному розумінні шлюб — це необмежений у часі союз двох людей, пов'язаних відносинами, взаємними правами та обов'язками.

Похожие статьи:

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети