В Україні дозволять носити зброю

28 мая 2015
6854 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8857.jpg

Тему легалізації «вогнестрілів» підняв глава ГПУ. Говорячи про захист власності, Віктор Шокін вніс пропозиції до РНБО: «Сподіваюся, буде прийнятий закон про зброю, реєстрацію, можливість придбання, — сказав він. — Його підтримали, в тому числі — президент ». Глава Асоціації власників зброї Георгій Учайкін пояснив, що Шокін націлився на проект закону «Про вогнепальну зброю цивільного призначення», поданий в Раду 31 нардепом від коаліції ще в грудні 2014-го.

Закон дозволяє калібр від 4,5 до 20 мм (для гладкоствола — до 26,5 мм), тобто можна буде купити, по суті, будь-який стовбур, крім міномета. Право носити зброю з'явиться з 18 років (сьогодні з 21 року), але потрібна буде спецліцензія за 8,5 тис. грн. А зберігати пістолет можна буде хоч в стінній шафі; Зараз правила наказують зберігати розібрану зброю в сейфі. «Підхід лояльний, оскільки мова про малогабаритному зброю. Іноді краще тримати ствол в несподіваному місці: пам'ятаєте, в «Діамантовій руці» пістолет Горбункова зберігали в банці з-під кави? »- Пояснив президент Асоціації професіоналів безпеки Сергій Шабовта.

Цікаво, що думка самих українців до і після Майдану і АТО не змінилася. Дослідження R & B Group в кінці 2013-го показало: понад 80% громадян проти легалізації, 46% зброю не купить, 33% ніколи ним не користувалися. А вчорашнє опитування читачів сайту газети «Вести» свідчить: підтримує легалізацію 22%, проти — 77%. Ще 1% хоче легалізувати вже наявні стовбури.

За

Психоаналітик, психолог Ірина Чаусова

Незважаючи на радянську владу, яка розмиває поняття про приватну власність, свої речі ми цінуємо. І готові захищати умовні кордони «свого». Це ознака здорового і дорослого суб'єкта, державності. Тут дуже важливі методи захисту. Нападник може хотіти порушити чужий кордон за допомогою зброї, але він повинен розуміти, що у захисника також буде пістолет. За кожного сказати не можна, але в цілому суспільство виросло за останній рік. При цьому обов'язково потрібно проводити діагностику бажаючих отримати зброю — як видачу прав для водіння.

Проти

Начальник ГУ МВС у Києві Олександр Терещук

Нарізну та гладкоствольну зброю (рушниці) і так продаються. З дозволу міліції можна купувати, стріляти. А пістолети легалізувати не можна. Ми вже дозволили зброю з гумовими кулями, і подивіться: кожен день по 2-3 вбитих від неї. Частий сюжет — вперті водії на вузькій дорозі. Про яку легалізації ми говоримо? Як начальник міліції і як громадянин Києва — я проти. До того ж зброя їде сюди із зони АТО. Кількість перестрілок виросло в десятки, ні, в сотні разів. Вчора було дві перестрілки. А ще затримали чоловіка, який захопив у заручники сина.

Похожие статьи:

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Комментарии (3)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети