В Україні з'явиться перша бетонна дорога

1 июля 2015
2713 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9455.jpg

В Україні почнуть будувати дороги з бетону. Одна з них з'явиться на відрізку в 300 км: Херсон — Миколаїв — Кіровоград. Про це заявив глава департаменту автомобільного транспорту та стратегічного розвитку автомобільних доріг Міністерства інфраструктури Р. Хміль.

«Є проект, де використовують цю технологію. Це підходи до морських портів на півдні країни, відрізок дороги Херсон — Миколаїв — Кіровоград, який зараз проектується в бетоні. Там фермери возять зерно з елеваторів в порти в радіусі 300 км, тому легше везти по дорозі, ніж по ж/д шляхами», — заявив Хміль.

Автомобільні експерти підтримують ініціативу міністерства та запевняють: бетонні дороги міцніші за асфальт і дешевші. «В асфальті є бітум, який виготовляється з дорогої імпортної сировини, начебто нафти. Так що бетонні дороги будуть дійсно дешевші. Але вони також вимагають правильної укладки — нормальних «подушок» з щебеню, щоб дорога не вимивалися», — каже експерт з дорожньої безпеки Б. Аганін. За його словами, бетонні дороги добре будувати там, де є великий потік транспорту, а також біля річкових і морських портів. Досвід будівництва бетонних доріг взяли в Америці. Там бетонні траси будують з 30-х років минулого сторіччя. Їх будівництво проходить довше, проте вони служать по 30 років. Тим більше, якщо зношується верхній шар, то його покривають асфальтом — до капітального ремонту.

Такі дороги вважаються більш зносостійкими і придатними для важкого транспорту.

Похожие статьи:

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети