В Україні заборонять лампочки

20 октября 2015
2288 просмотров Голосов: 0 Автор:Алекс Сільнецький
article10676.jpg

Слідом за Євросоюзом, де були заборонені лампи розжарювання, така ініціатива може бути прийнята і в Україні. Депутати внесли в парламент законопроект, що припускає виведення з обігу до 2017 року звичних лампочок розжарювання і заміни їх на енергозберігаючі.

Документ передбачає заборону на виробництво та імпорт освітлювальних приладів з класом енергоефективності нижче ніж «А» і «В». Як кажуть експерти, під такі жорсткі норми енергоспоживання потрапляють тільки люмінесцентні лампи (енергозберігаючі) і світлодіодні освітлювальні прилади. З одного боку, вони економлять електроенергію, споживаючи в 5-10 разів менше, ніж звичайна «лампочка Ілліча», з іншого боку — їх ціна в магазинах в 5-10 разів вища. Якщо звичайна лампа розжарювання коштує близько 6 грн., То економка такої ж потужності обійдеться вам мінімум в 25 гривень, а часто і дорожче.

Відмова від звичайних ламп першими ініціювали в Європейському союзі. З 1 вересня 2009 роки заборонили продаж пристроїв потужністю 100 ват, з 1 вересня 2010 року — 75 ват, з 2011 року — 60 ват, з 2012 року — 25 і 40 Ватт. Остаточний висновок з обігу ламп розжарювання в ЄС намічений на 2016 рік. При цьому повністю забороняється імпорт будь-яких ламп розжарювання. Дозволяється розпродаж ламп розжарювання, які залишилися на складах магазинів до введення заборон.

У Росії теж був прийнятий закон, яким заборонено з 2011 року продаж ламп понад 100 ват. Цікаво, що після цього виробники масово перейшли на виробництва ламп потужністю 95 ват.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети