В Україні знищать більше 100 тисяч свиней

7 августа 2015
3720 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article10032.jpg

Про вірус африканської чуми у Київській області заговорили ще в середині травня. Недалеко від урочища Грабів знайшли три трупи диких кабанів. Експерти встановили — тварини загинули через чуму. Відразу створили карантинну зону. Але незабаром хвороба поширилася далі. З початку епідемії забили більше 48 тисяч свиней. А недавно зараза «скосила» трьох свинок вже на території агрокомбінату «Калита».

— На комбінаті перебувають понад 100 тисяч голів свиней. За інструкцією їх повинні вбити і спалити. Співробітники ГСЧС стежать за ситуацією, була створена карантинна зона — близько 30 кілометрів, обмежили рух транспортних засобів, співробітники МВС встановили пости. З комбінату заборонений вивіз продуктів тваринного походження, кормів, — розповіли в прес-службі ГСЧС України в Київській області.

У Держветфітослужбі України зазначають, що у підприємства щодня проводять дезінфекцію транспорту, одягу персоналу, також почалася дезінфекція приміщень.

— Зараз наші співробітники шукають свиней, продукцію підприємства, які могли раніше вивозити за території комбінату в інші області. На м'ясокомбінаті підприємства ПП «Лукойл» в місті Пирятин виявили 300 туш свиней. Вони були заражені вірусом. Туші вилучили та утилізували, — розповіли в прес-службі Держветфітослужбі України.

Вакцин від цієї хвороби немає, єдиний спосіб зупинити вогнище — вбити заражених і тих свиней, які знаходилися поблизу. Африканська чума може перебувати в кормах, траві, передають чуму навіть комахи, тому так важливо проводити дезінфекцію на підприємствах.

Нагадаємо, заражене м'ясо людині не загроза. Відрізнити його від здорового просто — на туші залишаються плями фіолетового відтінку.

Похожие статьи:

ОбществоЕстонію охопила чума!

ОбществоВ Україну прийшла африканська чума

Новости УкраиныУ Луганській області від африканської чуми загинули п'ять свиней

Новости УкраиныНа Луганщині знайдена африканська чума свиней

Новости Сельского хозяйстваВероятность распространения чумы свиней очень высока в Украине

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети