В Україні знищать більше 100 тисяч свиней

7 августа 2015
4782 просмотра Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article10032.jpg

Про вірус африканської чуми у Київській області заговорили ще в середині травня. Недалеко від урочища Грабів знайшли три трупи диких кабанів. Експерти встановили — тварини загинули через чуму. Відразу створили карантинну зону. Але незабаром хвороба поширилася далі. З початку епідемії забили більше 48 тисяч свиней. А недавно зараза «скосила» трьох свинок вже на території агрокомбінату «Калита».

— На комбінаті перебувають понад 100 тисяч голів свиней. За інструкцією їх повинні вбити і спалити. Співробітники ГСЧС стежать за ситуацією, була створена карантинна зона — близько 30 кілометрів, обмежили рух транспортних засобів, співробітники МВС встановили пости. З комбінату заборонений вивіз продуктів тваринного походження, кормів, — розповіли в прес-службі ГСЧС України в Київській області.

У Держветфітослужбі України зазначають, що у підприємства щодня проводять дезінфекцію транспорту, одягу персоналу, також почалася дезінфекція приміщень.

— Зараз наші співробітники шукають свиней, продукцію підприємства, які могли раніше вивозити за території комбінату в інші області. На м'ясокомбінаті підприємства ПП «Лукойл» в місті Пирятин виявили 300 туш свиней. Вони були заражені вірусом. Туші вилучили та утилізували, — розповіли в прес-службі Держветфітослужбі України.

Вакцин від цієї хвороби немає, єдиний спосіб зупинити вогнище — вбити заражених і тих свиней, які знаходилися поблизу. Африканська чума може перебувати в кормах, траві, передають чуму навіть комахи, тому так важливо проводити дезінфекцію на підприємствах.

Нагадаємо, заражене м'ясо людині не загроза. Відрізнити його від здорового просто — на туші залишаються плями фіолетового відтінку.

Похожие статьи:

Новости УкраиныУ Луганській області від африканської чуми загинули п'ять свиней

Новости Сельского хозяйстваВероятность распространения чумы свиней очень высока в Украине

ОбществоЕстонію охопила чума!

ОбществоВ Україну прийшла африканська чума

Новости УкраиныНа Луганщині знайдена африканська чума свиней

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk