В Україну прийшла африканська чума

10 июля 2015
5859 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9574.jpg

В Україну прийшла чума, причому африканська. Для людини ця хвороба не небезпечна і новина про те, що наші свинки підхопили якусь погань, мало хто помітив.

Але свиней все одно шкода, цих суворих диких кабанів, які не чекають від долі посмішки, не вірять, не бояться і не просять. Поки хворобу виявили тільки в Рівненській області, тут знайшли двох тварин, які померли від далекої африканської хвороби. Здавалося б де Африка, а де Рівненська область, але широко простягає руки свої смерть… Помруть тепер багато, тому що місцеві мисливці планують відстрілювати диких свиней.

«Для самих людей це не страшно. Ні для здоров'я. Однак коли виявляється захворювання в населеному пункті, то без будь-яких обмежень вибивається все поголів'я – і хворе, і здорове. Цей пункт оголошується неблагополучним, все поголів'я вибивається і спалюється», – цитує Володимир Лазарчук, начальник управління ветеринарної медицини Рівненської області.

Африканська чума свиней для людини безпечна, але колись безпечний був і славнозвісний свинячий грип. Свинячий грип вперше ідентифікували ще в 20-ті роки минулого століття, але з тих пір і до 2009 року цією знаменитою хворобою заразилися всього кілька десятків людей, тому що хвороба людині передавалася погано

У 2009 році у свинячого грипу з'явився новий штам, зараз відомий як H1N1. З ним і пов'язана та сама епідемія, яка змусила людство понервувати і вбила кілька тисяч чоловік. А ось скільки загинуло свиней – дізнатися не вдалося, така вже примха еволюції: прискіпливо ставитись до смерті будуть тільки у тих, хто розумний. Хоча ось нещодавно опублікували результати досліджень, згідно з якими свині не дурніші собак. Але все-таки до розуму їм ще далеченько.

Є як мінімум одна відома свиня, яка пережила цю страшну для свиней і людей годину. Як у всіх інших відомих тварин, у свині (а точніше у кабана) є ім'я. Кабана звуть Ханзир, по-арабськи це і означає – «свиня».

Ханзир сьогодні – єдина свиня, яка проживає в Афганістані. Афганістан мусульманська країна, яка пережила режим талібів. Після талібів афганці не дорахувалися не тільки інфраструктури, економіки, гігантських статуй Будди, але і свиней. Талібан провів справжній свиноцид цих, на думку Корану, нечистих тварин. Кабульський зоопарк взагалі дивом вижив, це сталося лише завдяки тому, що його директор зміг довести, що існування зоопарків не суперечить духу ісламу. Правда, перш ніж йому вдалося це зробити, багато тварин загинуло, а на інших скоювали замахи суворі бородаті люди.

У 2002 році, коли в країні вже заправляли американці, зоопарк ожив і отримав багато подарунків від зоопарків сусідніх країн. Китайці подарували кабульскому звіринцю двох свиней, які користувалися величезною популярністю, адже багато жителів країни ніколи не бачили свиней, навіть на картинках не бачили. На жаль, сталася трагедія і одну з свинок загриз ведмідь, який вирвався із клітки. Але розумний як собака Ханзир залишився в живих.

Коли на світ обрушився свинячий грип, свині були перед особливою загрозою. Адже їх згуртовані ряди косила не тільки хвороба, а й люди, які винищували цілі стада цих тварин, щоб не допустити розвитку хвороби (приблизно теж саме зараз планують зробити мисливці Рівненської області). Разом з тим, Афганістан вже розпочав активну діяльність в різних міжнародних структурах і не міг проігнорувати такий відповідальний захід, як боротьбу зі свинячим грипом.

Але що робити, якщо у всій країні лише одна свиня? Афганська влада не розгубилися. І Ханзир відправився на гордий і самотній карантин! Так Афганістан зміг приєднатися до міжнародної кампанії при мінімальній витраті ресурсів. А коли епідемія закінчилася, то Ханзир повернувся у вольєр, живий і здоровий.

Повідомляють, що почали вмирати і в інших регіонах, в тому числі і домашні тварини. Побажаємо всім іншим свиням повторити захоплюючу долю Ханзира.

Похожие статьи:

ОбществоЕстонію охопила чума!

Новости УкраиныНа Луганщині знайдена африканська чума свиней

ОбществоВ Україні знищать більше 100 тисяч свиней

Новости УкраиныУ Луганській області від африканської чуми загинули п'ять свиней

Новости Сельского хозяйстваВероятность распространения чумы свиней очень высока в Украине

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети