Вид північних оленів може вимерти

9 декабря 2015
1712 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article11293.jpg

 

Північним оленям загрожує вимирання через кліматичні зміни. 

Про це нещодавно заявив заступник директора екологічного науково-дослідного стаціонару міста Лабитнангі Інституту екології рослин і тварин Уральського відділення РАН Олександр Соколов.

Він розповів про те, що вчені з Росії та США нещодавно завершили дослідження впливу кліматичних змін на екосистему Арктики. Фахівці прийшли до висновку, що протягом останніх трьох років в Арктиці спостерігається такий феномен, як «дощ-сніг-на».

Через це на поверхні снігу утворюються шари льоду, що стає причиною збільшення смертності домашніх оленів, які мешкають в південній частині півострова Ямал. Причому кліматичні зміни, підкреслив Соколов, загрожують не тільки оленям, але і всьому біорізноманіттю регіону:" Це позбавляє травоїдних тварин кормових ресурсів, що загрожує зниженням їх популяції. Крім того, як показують торішні дослідження, велика кількість померлих оленів сприяло розмноженню хижаків — звичайної лисиці і сірої ворони ».

 

Поширення хижаків, у свою чергу, може призвести до зникнення типових арктичних видів, таких як песець, куріпка або кулик. Що стосується оленів, то критична ситуація привела в 2014 році до збільшення загиблих від нестатку кормів особин — з 15 до 30 000. У регіоні випасається найбільше в Росії стадо домашніх північних оленів. Це майже 700 000 голів — 53% загальноросійського поголів'я і 35% світового.

Похожие статьи:

Образование и наукаВ майбутньому не буде чоловіків

Образование и наукаЧому вимерли динозаври?

Образование и наукаЧому вимерли мамонти?

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети