ВВС: через нестачу грошей російський фермер ввів свою валюту

6 июня 2015
1824 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9007.jpg

Фермер Шляпніков тримає свою «валюту» в залізному ящику

Михайло Шляпніков, російський фермер, створив свої власні гроші — «коліони»- названі в честь його рідного села Коліоново, розташованого під Москвою — свого роду вексель, призначений для розповсюдження серед місцевих фермерів і односельців. Однак місцеві прокурори і Центральний банк Росії залучили його до суду, а ходіння коліонів оголосили незаконним, стверджуючи, що вони становлять загрозу для єдиної легальної російської валюти — рубля.

«Банкноти» Шляпникова, шматочки яскравого різнобарвною паперу із зображенням дерева, мають різне значення — від одного до ста.

«Ці гроші не забруднені війною, смертю або кризою», — розповідає фермер — «вони говорять про чесну роботу. Вони не піддані інфляційним ризикам і мають чітко фіксовану ставку — відро картоплі за п'ять коліонов. Дітище Михайла Шляпникова цілком здатне виконувати функцію справжніх грошей.

На лицьовій стороні односторонньої купюри написано: «Банкнота є власністю казни Коліоново». У деяких країнах існують місцеві валюти, як, наприклад, брістольські фунти у Великобританії, або 75 місцевих валют США. Однак російські власті побоюються фермерського «ноу — хау», можливо, із-за кризи 1990-х років, коли долар США практично витіснив різко девальвировавший рубль.

Михайло Шляпніков, якого в кінцевому підсумку можуть притягнути до кримінальної відповідальності-просто кажучи, посадити, збитий з пантелику настільки жорсткою реакцією. В той час, як введення коліона все ж в якійсь мірі було вимушеним рішенням банальної проблеми відсутності у односельців грошей, фермер наполягає на тому, що це просто гра, і його гроші не призначені для розрахунків за межами Коліоново, виплати зарплати або отоварювання в магазинах. «Я думаю, один мужик не може зламати російську банківську систему»,- сказав він кореспондентам.

На купюрі написано: «Банкнота є власністю казни Коліоново».

Похожие статьи:

Новости Экономики21 березня – почому нині валюта та дорогметали

Новости БизнесаМежбанк закрылся ростом курса доллара

Новости ЭкономикиОбсяг продажу валюти на міжбанку України збільшився

Новости БизнесаНБУ заборонив продаж валюти для інвестицій за кордон та дострокового погашення кредитів

Новости УкраиныВ НБУ считают ситуацию с валютой в Украине, управляемой

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети