ВВС: через нестачу грошей російський фермер ввів свою валюту

6 июня 2015
2147 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9007.jpg

Фермер Шляпніков тримає свою «валюту» в залізному ящику

Михайло Шляпніков, російський фермер, створив свої власні гроші — «коліони»- названі в честь його рідного села Коліоново, розташованого під Москвою — свого роду вексель, призначений для розповсюдження серед місцевих фермерів і односельців. Однак місцеві прокурори і Центральний банк Росії залучили його до суду, а ходіння коліонів оголосили незаконним, стверджуючи, що вони становлять загрозу для єдиної легальної російської валюти — рубля.

«Банкноти» Шляпникова, шматочки яскравого різнобарвною паперу із зображенням дерева, мають різне значення — від одного до ста.

«Ці гроші не забруднені війною, смертю або кризою», — розповідає фермер — «вони говорять про чесну роботу. Вони не піддані інфляційним ризикам і мають чітко фіксовану ставку — відро картоплі за п'ять коліонов. Дітище Михайла Шляпникова цілком здатне виконувати функцію справжніх грошей.

На лицьовій стороні односторонньої купюри написано: «Банкнота є власністю казни Коліоново». У деяких країнах існують місцеві валюти, як, наприклад, брістольські фунти у Великобританії, або 75 місцевих валют США. Однак російські власті побоюються фермерського «ноу — хау», можливо, із-за кризи 1990-х років, коли долар США практично витіснив різко девальвировавший рубль.

Михайло Шляпніков, якого в кінцевому підсумку можуть притягнути до кримінальної відповідальності-просто кажучи, посадити, збитий з пантелику настільки жорсткою реакцією. В той час, як введення коліона все ж в якійсь мірі було вимушеним рішенням банальної проблеми відсутності у односельців грошей, фермер наполягає на тому, що це просто гра, і його гроші не призначені для розрахунків за межами Коліоново, виплати зарплати або отоварювання в магазинах. «Я думаю, один мужик не може зламати російську банківську систему»,- сказав він кореспондентам.

На купюрі написано: «Банкнота є власністю казни Коліоново».

Похожие статьи:

Новости Экономики21 березня – почому нині валюта та дорогметали

Новости БизнесаМежбанк закрылся ростом курса доллара

Новости УкраиныВ НБУ считают ситуацию с валютой в Украине, управляемой

Новости БизнесаНБУ заборонив продаж валюти для інвестицій за кордон та дострокового погашення кредитів

Новости ЭкономикиОбсяг продажу валюти на міжбанку України збільшився

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети