З мовою в Україні проблем немає

22 мая 2015
2727 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article8760.jpg

Міжнародний республіканський інститут (IRI) днями опублікував результати масштабного соціального опитування, яке проводилося цієї весни в 22 містах України за участю 17 тисяч респондентів, що відповідали на питання про їхнє ставлення до політики, корупції, економіки, НАТО, Євросоюзу, Росії і багато чому іншому. Його результати свідчать, що Україна зараз роз'єднана набагато менше, ніж раніше.

Про це розповідає політичний оглядач Марк Адоманіс в статті, розміщеній американським виданням Forbes.

Згідно з опитуванням, 57% респондентів віддали перевагу б вступу в Європейський Союз (проти 13% тих, хто вибрав би вступ Митного союзу), при цьому 47% на референдумі підтримали б вступ в НАТО (а 29% були б проти).

І в той же час, відзначає експерт, різниця в даних по регіонах все ще досить значна. Кількість негативних відповідей на питання про вступ до НАТО варіює в межах від 51% (в Одесі) до 4% (у Львові). Що стосується питання про вступу до ЄС, тут розкид думок ще більший: євроінтеграцію підтримують 30% жителів Одеси, Харкова та Миколаєва, а ось в Тернополі число її прихильників складає цілих 92%.

При цьому Адоманіс звертає увагу на таку особливість. За словами директора програми IRI по Євразії Стівена Никса, який надав йому вищенаведені дані, у відповідях україномовних і російськомовних респондентів статистично значущих розбіжностей практично немає.

«Можливо, це звучить трохи дивно, особливо враховуючи ту істерію, з якою Москва попереджає про « фашистську хунту »загрозу для російськомовного населення і про серйозні політичні розбіжності з питання українського мовного законодавства. І, тим не менш, наявність цієї проблеми, в основному, підтверджується даними багатьох інших опитувань, що проводилися в Україні, які я останнім часом вивчав — в тому числі і опитувань, що проводилися в Криму та на Донбасі. Важко сказати, чи було раніше мовне питання головною причиною розбіжності в думках українців, але, поза всяким сумнівом, зараз це не є проблемою », — робить висновок експерт.

Також він зазначає в статті, що громадська думка в Україні, схоже, насправді стає все більш орієнтованою на Захід. За даними попередніх опитувань, що проводилися IRI, в яких Крим і Донбас також не брали участь, респонденти не підтримували ідею вступу до НАТО чи ЄС, і розбіжностей у їх думках практично не було. Виходить, що вторгнення в країну практично не гарантує (окупантам) суспільної підтримки серед населення цієї країни, підкреслює Адоманіс.

«Чи можна сказати, що Україна роз'єднана? Так. Але зараз вона роз'єднана набагато менше, ніж раніше », — резюмує він.

Примітно, що в опублікованій вчора виданням Deutsche Welle статті «Імперські амбіції Москви отруїли відносини між росіянами та українцями» також розповідається про двох нещодавно проведених соцопитуваннях — в Україні та Росії. Згідно з результатами яких відношення народів один до одного останнім часом різко погіршився.

Десятиліттями росіяни мали високо позитивне сприйняття українців, зазначив у ході круглого столу Олексій Левінсон з російського «Левада-Центру». Він повідомив, що росіяни бачили в українцях, зокрема, такі позитивні якості, як гостинність, доброзичливість, миролюбність… Однак після початку подій на київському Майдані думка росіян різко змінилася. Вони стали приписувати українцям безліч негативних якостей: лицемірство, нещирість, скритність, зрада. «Це найгірше, що вони були здатні висловити мовою даного тесту», — зазначив Левінсон.

Як повідомив у свою чергу гендиректор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто, українці також завжди позитивно ставилися до росіян. «Лише після анексії Криму ситуація різко змінилася: позитивне ставлення до Росії і росіянам знизилося з 88 до 34 відсотків», — сказав соціолог.

За останні півтора року кількість українців — прихильників того, щоб з Росією був візовий режим і такий же прикордонний контроль, як з іншими країнами, збільшилася в п'ять разів до 48 відсотків. «Згодних об'єднатися з Росією в одну державу і раніше було в Україні небагато — до 14 відсотків. Але тепер на заході і в центрі кількість таких впало до нуля, на півдні — становить 4 відсотки, а на сході — до 10 відсотків», — повідомив Паніотто.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети