За своїми законами, США можуть почати воювати з ким завгодно і коли завгодно.

4 апреля 2015
3064 просмотра Голосов: 0 Автор:Діма Ждовану
article8120.jpg

Керуючись законом «Дозвіл на застосування військової сили» (AUMF), прийнятим після терактів 11 вересня 2001 року, повноваження дозволяють президенту США почати військові дії в будь-якій точці світу, якщо він вважатиме, що ця країна загрожує інтересам Америки.

Цей закон дає главі держави право «застосовувати всю необхідну та відповідну силу проти країн, організацій або людей, якщо визначено, що вони планували теракти 11 вересня 2001 року». Крім того, цей же закон дозволяє застосувати силу і проти тих, кого запідозрять в підтримці терористів, надання їм притулку і так далі. Всі ці дії спрямовані на те, щоб США могли захистити себе від будь-яких майбутніх терористичних атак.

Проте тлумачення будь-якого закону суттєво може розширити і межі його застосування. Так і у випадку з законом AUMF, будь-яка людина може бути заарештована, якщо на нього тільки впаде підозра в тероризмі або пособництві терористам. Президент США має право, виходячи з цього ж закону, напасти на будь-який об'єкт або країну, якщо вони потраплять під дію закону про боротьбу з тероризмом.

Фактично мова йде про нехтування міжнародного права — адже США можуть нападати на будь-яку суверенну державу без оголошення війни, оскільки закон не обмежує президента США навіть географічно.

І ці широкі повноваження, яким наділений тепер президент США, не можуть не викликати певних і серйозних побоювань. Результат дії прийнятого закону очевидний: США сьогодні дуже легко застосувати військову силу, виправдовуючи це інтересами і безпекою країни.

Похожие статьи:

Политические статьиЧи змінить Лукашенко імідж диктатора?

ОбществоЮлія Тимошенко померла!

Политические статьиЯценюк і Меркель квапляться провести вибори в Донбасі.

Политические статьиКолесніков залишив Партію регіонів

Политические статьиПариж звинуватив Київ у невиконанні зобов'язань по "мінським угодам"

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети