Запоріжжя хочуть перейменувати

29 июня 2015
3003 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9418.jpg

Міська влада вже підготувала список об'єктів, які підпадають під перейменування. Він ще не оприлюднений, але за попередніми даними у нього увійшли близько 70 вулиць.

— Йдуть розмови і про те, щоб поміняти назву міста, — розповів член комісії з перейменування депутат міськради Михайло Левченко. – Нічого глобального – в україномовному варіанті замінити лише одну букву – щоб ми замість «Запоріжжя» стали називатися «Запорожжя». Так історично точніше буде, хоч мовознавці кажуть, що нинішня назва більш правильна в плані лінгвістики.

До зміни назви також готують і три райони. Під дію закону про декомунізацію підпадають Жовтневий, Ленінський та Жовтневий райони.

— Ніякої конкретики щодо нових назв у нас поки немає, — запевняє Михайло Левченко. – Є лише деякі варіанти, які розглядаються. Так, наприклад, частину Ленінського району можна було б назвати Правобережним (ту частину, яка, відповідно, знаходиться на правому березі). Така назву виправдана, і, що важливо, нейтральна.

Подейкують також і про варіанти для двох інших районів. Орджонікідзевський хочуть зробити або Центральним, або Вознесеновським – повернути їй історичну назву. Також на старий лад можуть перейменувати Жовтневий район – Олександрівський.

— Що стосується назв вулиць, то поки що тривають обговорення, — каже Михайло Левченко. – Відсутність у нових іменах не буде. Можна використовувати колишні назви, історичні події, імена відомих діячів, які вплинули на розвиток нашого краю.

Крім цього, під перейменування потраплять і природні об'єкти – острів Леніна і однойменне озеро. Але і для них нові імена поки не підібрали.

Похожие статьи:

Новости УкраиныСьогодні в українських містах мітингують: огляд подій

ОбществоПереселенці їдуть в Запоріжжя

ВажноеЛенінградська площа тепер Дарницька. Перейменовано ще 11 назв вулиць - Київрада

Новости Украины​«ЛНР» і «ДНР» об'єдналися в самопроголошену «Новоросію»

Новости УкраиныМітинг у Запоріжжі

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети