​Керівництво по-флотськи. Військові по-переду

15 апреля 2014
4970 просмотров Голосов: 0 Автор:
article4467.jpg

Учора Володимир Путін призначив в. о. голови Криму, голови Радміну республіки Сергія Аксьонова, а в. о. губернатора Севастополя — колишнього заступника командувача Чорноморським флотом РФ віце-адмірала Сергія Меняйло.

Олексій Чалий, який керував Севастополем, претендує на пост голови агентства стратегічного розвитку міста. Від приставки в. о. голови Криму і Севастополя зможуть позбутися вже у вересні 2014 року — після виборів до регіональних парламентів.

Про перенесення дати голосування на рік раніше терміну Держрада Криму і законодавчі збори Севастополя вчора попросили пана Путіна — прохання було оперативно схвалено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ НА «VREMYA.EU»: Путін призначив в. о. губернатора Криму Аксьонова

Олексій Чалий, який фактично очолював Севастополь останні півтора місяці і призначений 1 квітня в. о. губернатора міста, вчора запропонував Володимиру Путіну замінити себе.

Пан Чалий представив президенту «людину з бездоганною військово-управлінською репутацією» і «кризового-менеджера» Сергія Меняйло, якому і належить займатися «поточним життєзабезпеченням міста».

Рекомендуючи наступника, Олексій Чалий зазначив:

— Він був з нами з перших днів революції, здорово допоміг у формуванні загонів самооборони Севастополя.

Відзначимо, що пан Меняйло в 2008 році брав участь у конфлікті з Грузією: будучи заступником командувача ЧФ, розробляв план морської частини операції, відповідаючи за доставку підрозділів 7-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії на територію Абхазії, поки інші сполуки ЧФ на рейді Сухума здійснювали контроль над акваторією аж до річки Інгурі. Джерело, близьке до командування ЧФ, каже, що під час служби на флоті Сергій Меняйло відповідав за бойову підготовку.

Сергій Меняйло

(Читайте його особисту справу «Хто такий Сергій Меняйло»)

Але від севастопольських справ Олексія Чалого не усунено. Пояснивши пану Путіну, що «будь-який регіон одночасно вирішує два завдання, які умовно можна назвати — завдання тактично-поточного життєзабезпечення та завдання стратегічно подальшого розвитку», пан Чалий припустив, що і в Севастополі «доцільно створити спеціальну структуру, назвати її можна як завгодно — агентство стратегічного розвитку, ще якось», яка працюватиме в тому числі з інвестиціями.

За своїм «менталітетом», доповів тепер уже колишній в. о. губернатора, він бачить себе скоріше в такій структурі.

    — Ви не бюрократ, ви революціонер, — зауважив Путін.

    — Революції закінчилися, — відповів Чалий.

Указ про призначення пана Меняйло Путін пообіцяв підписати в цей же день. Створення агентства він теж підтримав, зазначивши його особливу роль.

— Потрібно буде прописати статутні документи таким чином, щоб це доповнювало міську адміністрацію, — заявив президент, зауваживши, що агентство «має носити більш масштабний характер, ніж тільки Севастополь».

Досвід створення агентств з розвитку регіонів у РФ вже є десять років, наприклад, вони є в Калузькій і Ульяновській областях, заявила директор регіональної програми Незалежного інституту соціальної політики Наталя Зубаревич.

— Їх функція — це координація щодо залучення інвестицій в регіон, в першу чергу іноземних, — повідомляє вона. — Це допомога інвесторам з оформлення документів, виїзди, іміджева політика. Але саме наявність агентства абсолютно не гарантує успіху, адже на проблемну територію зважений інвестор не піде, у всякому разі іноземний. А російським інвесторам агентство не потрібно, великий бізнес буде домовлятися з Кремлем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ НА «VREMYA.EU»: Севастополь і Крим звернулися до Путіна із черговим проханням

Вчора ж на зустрічі з Сергієм Аксьоновим, який отримав офіційний статус в. о. голови Радміну Республіки Крим, Володимир Путін дав згоду на проведення дострокових виборів вже у вересні 2014 року.

Звернення до президента з проханням «задля якнайшвидшої інтеграції» регіонів в систему органів влади не затягувати з виборами до вересня 2015 оприлюднив вчора спікер Держради Криму Володимир Константінов і спікер закзібрання Севастополя Юрій Дойніков.

Путін повідомив пану Аксьонову, що отримав звернення:

— Відповідні документи будуть підписані.

На питання про готовність провести вибори Сергій Аксьонов відповів упевнено:

— Крим готовий. В принципі сьогодні кожен день видається близько 20 тисяч паспортів на руки населенню. У бюджеті всі ці параметри ми закладемо.

Обговорили вони також підготовку документів, пов'язаних з депортованими народами, і роботу чиновників, яким Володимир Путін пообіцяв «стажування в Москві».

Про те, що вибори пройдуть у вересні 2015 року, говориться в ст. 8 договору, підписаного Володимиром Путіним з керівництвом коли проголосили незалежність Криму і Севастополя. Але з правової точки зору, договір вже не діє, оскільки вони стали регіонами РФ. Тому досить виправити норму про проведення виборів у вересні 2015 року, яка продубльована і в ст. 7 прийнятого 20 березня конституційного закону про створення у складі РФ нових суб'єктів — Республіки Крим та міста федерального значення Севастополя.

Нинішні депутати, як пояснив депутат Держради від «Русского единства» Сергій Шувайніков, обиралися за українськими законами, і треба обрати їх заново, «щоб ні у кого не було сумнівів у легітимності». На питання чи займалися в Держраді опрацюванням — з юридичної точки зору — питання про дострокові вибори, перший віце-спікер Держради Григорій Іоффе заявив:

— Це робитиме центральна влада.

Як заявив член президії Держради Криму Юхим Фікс:

— Крим лише звернувся до президента зі своїм проханням. Швидше за все, він (президент — авт.) звернеться до Держдуми, щоб та внесла зміни до федерального конституційного закону.

У профільному комітеті Держдуми цю процедуру вчора не коментували. В адміністрації президента вже готується поправка до закону про включення нових суб'єктів до складу РФ. Можливе формулювання щодо термінів проведення виборів буде таким: «не пізніше 2015 року».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ НА «VREMYA.EU»: Депутати прийняли новий статут Севастополя за прикладом статуту Петербурга

Що стосується виборів голів Севастополя і Криму, то, як вже повідомлялося, вони будуть непрямими — це закладено в конституції Криму та статуті Севастополя.

Така форма вже використовується в більшості північнокавказьких республіках. Відповідно до неї, партії (їх центральні колегіальні органи), представлені в регіональному парламенті чи в Держдумі, висувають президенту свої кандидатури. Також правом запропонувати цим партіям свої кандидатури мають непарламентські партії. Президент відбирає з числа кандидатур три і направляє їх до парламенту для обрання голови суб'єкта.

Як пояснили в адміністрації президента, ця процедура «буде стандартною» і для нових суб'єктів РФ. Обидва суб'єкта повинні прийняти свої закони про вибори органів влади, в яких можливі перехідні положення із зазначенням термінів їх обрання. Відділи партій у Криму і Севастополі перебувають у стадії формування. Однак, навіть якщо буде прийнято рішення про те, що голови Севастополя і Криму будуть наділені повноваженнями раніше вересня 2014, це перешкодою не стане, оскільки тоді правом висування кандидатур можуть скористатися партії, представлені в Держдумі — КПРФ, «Единая Россия», «Справедлива Россия» і ЛДПР.

Похожие статьи:

Новости Политики​Севастополь і Крим звернулися до Путіна із черговим проханням

Новости Культуры​Засновник «КаZантипа» не підтверджує інформацію про переїзд фестивалю з Криму в Грузію

ПроисшествияОфіс "Батьківщини" підпалили ще й у Львові - Ілик

Новости Политики​Група кримських татар прорвала кордон, щоб допомогти Мустафі Джемілєву повернутися в Крим

Новости в мире​США відмічають активізацію ВПС і ВМС Росії в Азіатсько-тихоокеанському регіоні

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk