​Німецькі ЗМІ вимагають прибрати танки Т-34 з Берліна

16 апреля 2014
4756 просмотров Голосов: 0 Автор:Євген Торін
article4490.jpg

Німецькі газети «Bild» та «BZ» у зв'язку з кризою на Україні ініціювали подачу в бундестаг петиції з вимогою прибрати танки Т-34 з меморіалу полеглим радянським воїнам недалеко від символу Берліна — Бранденбурзьких воріт. Про це повідомляється на сайтах видань.

Радянські бойові машини, на думку ініціаторів, «є символом державної політики» і не можуть перебувати в центрі столиці ФРН «в той час, коли російські танки загрожують вільній і демократичній Європі».

— Для нас неприйнятне використання військової сили в XXI столітті в якості політичного інструменту в Європі, — зазначають видання. — Тому ми вимагаємо від бундестагу докласти зусиль для того, щоб обидва танки були прибрані з меморіалу в Тиргартене (парк – ред.).

У заяві також підкреслюється, що ініціатори подання петиції «не відмовляють російському народу ні в невимірних стражданнях і жертви, понесених у роки Другої світової війни, ні в почесній пам'яті, ні в повазі». «Пам'ять про похованих загиблих солдатів Червоної Армії буде гідно збережена» і без танків, які, на думку журналістів видань, нагадують про «військову політику».

Петиція була направлена в парламент, який протягом 14 днів повинен вирішити, чи буде вона офіційно розглянута.

На сайтах газет розміщена відповідна форма, яку пропонується заповнити і відправити в бундестаг поштою або факсом.


Реакція істориків на пропозицію німецьких газет

Акції, подібні ініціативи німецьких газет «Bild» і «BZ» звернутися до бундестагу з вимогою прибрати танки Т-34 з Меморіалу полеглим радянським воїнам у Берліні, лише ускладнюють ситуацію у світлі кризи на Україні і підігрівають антиросійські настрої. Таку думку висловив сьогодні завкафедрою історії Східної Європи в Йенському університеті імені Фрідріха Шиллера Йорг Ганценмюллер в інтерв'ю медіакомпанії «Deutsche Welle».

— Тут змішані дві речі, які не можна співвідносити одну з одною: сьогоднішня політика Росії щодо України і пам'ять про жертви Другої світової війни, — зазначив експерт. — Одне до іншого не має жодного відношення.

Ганценмюллер вказав на те, що, за логікою ініціаторів подачі в бундестаг відповідної петиції, «радянські танки тоді погрожували Європі». «А це не відповідає істині», — підкреслив він, зазначивши, що тим самим «журналісти перекручують факти».

— Ми повинні враховувати, що мова йде про радянський меморіал — з пам'ятником, присвяченим Перемозі, і військовим кладовищем, — продовжує історик. — Тут знаходяться не тільки танки, але і солдатські могили. Вшанування героїв і скорботу про полеглих не можна відокремлювати один від одного. І той, хто вимагає прибрати танки, ображає почуття скорботних.

На думку Ганценмюллера, акцію «Bild» і «BZ» слід розглядати «в контексті антиросійських настроїв, які помітні у деяких німецьких ЗМІ». «Все це нагадує про часи холодної війни» і сприяє тому, що може «спрацювати антирадянський рефлекс», особливо на заході Німеччини.

— Так чи інакше, але дана ініціатива не розрядить обстановку, але ще більше ускладнить її, — резюмував історик.

У свою чергу науковий керівник берлінського Музею НДР Штефан Волл в бесіді з «Deutsche Welle» зазначив, що «у питання є два аспекти».

— Один — правовий, — вказав він, нагадавши про германо-російський договір про радянські військові похованнях. — Німецька сторона зобов'язалася їх зберігати, доглядати за ними, реставрувати. Це наш обов'язок, і ніякі петиції тут нічого змінити не можуть.

Одночасно експерт визнав, що у деяких жителів Німеччини та інших країн «до радянської армії подвійне ставлення», і наявність комплексу з радянськими танками в центрі Берліна «їм неприємне».

Проте, радянська армія «звільнила німців від нацистської диктатури», зазначив Волл.

— Ми вшановуємо пам'ять конкретних людей, похованих на німецькій землі, — підкреслив він. — І подібні ініціативи абсолютно не до місця, а тільки підливають масла у вогонь.

Похожие статьи:

Новости Политики​Міноборони РФ: Україна зосередила на кордоні з Росією 15-тисячне угруповання військ

Новости Украины​Переворот в ДНР: Люди «Стрілка» змістили «народних» лідерів

Политические статьиПутін планує охопити Македонію

Новости Киева​У Києві Бондаренко вирішив заборонити стихійну торгівлю біля станцій метро

Новости Украины​В Україні навала проплачених людей з РФ і Придністров'я. Це фактично оголошена війна, - голова СБУ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk