ЄС хоче надати Донбасу особливий статус

26 июня 2015
2099 просмотров Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article9347.jpg

Тестові «вкидання» інформації у ЗМІ з приводу пропозиції Євросоюзу про надання особливого статусу Донбасу та внесення змін до Конституції України до припинення вогню мали просте завдання — з'ясувати громадську думку та позицію керівництва України. Шанувальникам російського сценарію в ЄС доводиться змиритися з тим, що їх побажання виконані не будуть.

Переговори у форматі Нормандської четвірки і засідання контактних груп в Мінську так і не змогли зрушити ситуацію в переговорах з мирного врегулювання ситуації в Донбасі. Причина та ж, що і раніше — занадто великий розрив в цілях договірних сторін. Україна пропонує два варіанти.

Перший — припинення вогню, відведення артилерії і танків, збереження лінії розмежування і продовження переговорів. На скільки завгодно довгий термін. Головне — принести людям мир.

Другий варіант — російські війська йдуть з Донбасу, Кремль відмовляється від підтримки бойовиків боєприпасами. Контроль над кордоном передається Україні, а вже потім військовим шляхом, або в процесі переговорів українська влада самостійно вирішує свої внутрішні проблеми.

Варіант, запропонований Москвою, абсолютно не збігається з першими двома. Кремль, як і раніше, фактично вимагає капітуляції України і повернення Києва під контроль влади у Москві. Формально про це мови немає, все сформульовано в якості змін в українську Конституцію під автономні області в складі України. Кремль вимагає автономії для Донбасу, змісту цієї автономії за рахунок українського бюджету і закріплення в Конституції позаблокового статусу.

Фактично, за такої «автономії Донбасу» Україна може поставити хрест на євроінтеграції, не зможе вступити в НАТО, постійно маючи під боком російську армію, готову до вторгнення при найменшому невдоволенні Кремля. При цьому в прикордонних регіонах вся влада зберігається в руках маріонеток Москви і їх збройних угруповань під назвою «народної міліції». Тобто можна говорити, що з війни Україна вийде в гіршу ситуацію, ніж у нас є зараз.

Очевидно, що Україна ніколи не погодиться з таким вироком. Повернути Донбас на правах прокремлівської автономії за рахунок українського бюджету? Місія нездійсненна.

Похожие статьи:

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети