ЄС хоче надати Донбасу особливий статус

26 июня 2015
2502 просмотра Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article9347.jpg

Тестові «вкидання» інформації у ЗМІ з приводу пропозиції Євросоюзу про надання особливого статусу Донбасу та внесення змін до Конституції України до припинення вогню мали просте завдання — з'ясувати громадську думку та позицію керівництва України. Шанувальникам російського сценарію в ЄС доводиться змиритися з тим, що їх побажання виконані не будуть.

Переговори у форматі Нормандської четвірки і засідання контактних груп в Мінську так і не змогли зрушити ситуацію в переговорах з мирного врегулювання ситуації в Донбасі. Причина та ж, що і раніше — занадто великий розрив в цілях договірних сторін. Україна пропонує два варіанти.

Перший — припинення вогню, відведення артилерії і танків, збереження лінії розмежування і продовження переговорів. На скільки завгодно довгий термін. Головне — принести людям мир.

Другий варіант — російські війська йдуть з Донбасу, Кремль відмовляється від підтримки бойовиків боєприпасами. Контроль над кордоном передається Україні, а вже потім військовим шляхом, або в процесі переговорів українська влада самостійно вирішує свої внутрішні проблеми.

Варіант, запропонований Москвою, абсолютно не збігається з першими двома. Кремль, як і раніше, фактично вимагає капітуляції України і повернення Києва під контроль влади у Москві. Формально про це мови немає, все сформульовано в якості змін в українську Конституцію під автономні області в складі України. Кремль вимагає автономії для Донбасу, змісту цієї автономії за рахунок українського бюджету і закріплення в Конституції позаблокового статусу.

Фактично, за такої «автономії Донбасу» Україна може поставити хрест на євроінтеграції, не зможе вступити в НАТО, постійно маючи під боком російську армію, готову до вторгнення при найменшому невдоволенні Кремля. При цьому в прикордонних регіонах вся влада зберігається в руках маріонеток Москви і їх збройних угруповань під назвою «народної міліції». Тобто можна говорити, що з війни Україна вийде в гіршу ситуацію, ніж у нас є зараз.

Очевидно, що Україна ніколи не погодиться з таким вироком. Повернути Донбас на правах прокремлівської автономії за рахунок українського бюджету? Місія нездійсненна.

Похожие статьи:

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети