​Є швидкий спосіб змусити Путіна стримати амбіції, - «The Financial Times»

13 мая 2014
3750 просмотров Голосов: 0 Автор:
article4726.jpg

Перший шлях передбачає приєднання нових територій, спробу відродити імперію в старих радянських кордонах і тривале протистояння із Заходом. Другий, більш прагматичний — збереження Криму і відновлення відносин з США та ЄС, — йдеться в статті. — Вибір шляху залежить від того, як розвиватимуться події на місцях і від опору з боку зовнішнього світу.

Західні уряди дійсно здатні виключити Росію зі світової фінансової системи. Ключ від цієї системи розташований у Брюсселі. Це Міжнародна міжбанківська система платежів, також відома як SWIFT, — пише видання.

Навіть вже введені проти Росії санкції стали для Кремля неприємною несподіванкою. Москва продовжує робити вигляд, що візові обмеження і заморожування активів її не турбують. Однак насправді, ряд людей з ближнього оточення Путіна не на жарт засмучені нездатністю подорожувати і переміщати фінанси, зазначає газета. У Кремлі також побоюються наслідків третьої фази санкції.

Особливо росіяни бояться заходів, які відрізали Іран від світової фінансової системи, — повідомляє FT.

Водночас західні посадовці розуміють, що використання SWIFT в якості зброї має і зворотну сторону.

У короткостроковій перспективі виключення Росії із SWIFT викличе в Москві хаос. Однак у більш тривалій перспективі це може наблизити той день, коли Росії і, що важливіше, Китай створять альтернативні системи для переміщення грошей між міжнародними банками. Це непросте завдання — в іншому випадку це б вже відбулося. Однак відомо, що росіяни й китайці до цього придивляються, — йдеться в статті.

Але існують і інші способи ввести проти Росії суворі фінансові санкції, причому США цілком можуть діяти поодинці. Вашингтон може поставити міжнародні фінансові організації перед вибором: вести справи з Росією чи з США.

З урахуванням того, що Росія — восьма за обсягом економіка у світі, складно назвати хоча б одну велику фінансову організацію, яка добровільно відріже себе від доларової системи заради збереження відділення в Москві, — зазначає видання.

Чи зайдуть США так далеко? У поточній обстановці — ні. Однак у випадку ескалації серйозні фінансові санкції в якийсь момент перекочують з белетристики в реальність.

Звичайно, якщо Путін вважає себе новим імператором, який має намір повернути Москві колишні території СРСР за будь-яку ціну, то подібні ризики його не зупинять. Однак відомості про правління Путіна вказують на те, що російський президент — відважна людина, але бездумна нерозсудливість йому не властива, — підсумовує видання.

Похожие статьи:

Новости Экономики​Постачання газу на Україну з червня переводиться на передоплату

Новости УкраиныУкраине пришлось закрыть пункты пропуска в Крым и Севастополь

Новости Преступности​Служба безпеки України повідомляє про загрозу життя Юлії Тимошенко

Происшествия​Під час зіткнень в Одесі 37 чоловік загинули і 200 отримали поранення - МВС

Новости Культуры​У Данії починається пісенний конкурс «Євробачення-2014»

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk