​США допоможуть Києву грошима Віктора Януковича

6 мая 2014
6881 просмотр Голосов: 0 Автор:
article4667.jpg

За твердженням Держдепартаменту, група співробітників ФБР і ЦРУ дійсно була спрямована в Київ, але її завдання – «допомога в пошуку засобів, виведених за рубіж членами уряду Віктора Януковича».

Про присутність в Києві «десятків» співробітників американських спецслужб в минулі вихідні повідомила германська газета «Bild am Sonntag». За даними анонімних джерел видання в силових структурах ФРН, агенти ФБР і ЦРУ «від імені уряду США» допомагають українській владі в «пригніченні заколоту» на південному сході країни і створенні «функціонуючої системи безпеки». Газета стверджує, що американці «не беруть безпосередньої участі у бойових діях», вважаючи за краще працювати виключно в Києві.

У Москві публікацію германської газети розцінили як ще одне підтвердження втручання США в події на Україні. Посилання на статтю з'явилися на офіційній сторінці МЗС РФ в мережі «Facebook», а в ефірі телеканалу «Росія 1» директора ЦРУ звинуватили в розробці «карального плану проти мирних жителів».

У Вашингтоні ця реакція викликала подив. Про те, що адміністрація збирається відряджати в Київ групу співробітників силових відомств, Держдепартамент повідомив ще в середині квітня.

— Ми направили команду експертів з Міністерства фінансів, Міністерства юстиції і ФБР для надання допомоги українському уряду в проведенні розслідування і зборі доказів, необхідних для повернення вкрадених активів, виведених за рубіж,- заявила 14 квітня прес-секретар Держдепартаменту Дженніфер Псакі.

За її словами, окрім американських фахівців в пошуку грошей беруть участь і представники спецслужб Великобританії. У Держдепартаменті повідомили, що одночасно в Києві почали роботу експерти USAID, зайняті оцінкою ситуації в енергетичному і фінансовому секторах, і представники Пентагону. Американські військові збираються продовжити співпрацю у рамках програм по фінансуванню і навчанню збройних сил іноземних держав (Foreign Military Financing, International Military and Education Programs).

-Ми проводимо спільну роботу з урядом України, з'ясовуя, що треба зробити в першу чергу для зміцнення безпеки цієї країни,- пояснила Дженніфер Псакі. — На підставі цього ми вирішуватимемо, яка допомога може бути надана у сфері безпеки.

Як повідомили в Держдепартаменті США, співробітники ФБР також надають допомогу українській владі у боротьбі з організованою злочинністю, а представники ЦРУ консультують київський уряд «в питаннях, пов'язаних з реформою і зміцненням Служби безпеки України».

Джерело, близьке до адміністрації США, завірило: американські фахівці не беруть участі в плануванні військової операції на південному сході України.

— Київ неодноразово звертався з проханнями про надання військової допомоги, але ми принципово не втручаємося в цю ситуацію, — заявив співрозмовник. — Розробкою усіх планів Київ займається самостійно.

За офіційними даними, американська допомога українському уряду доки обмежується так званими нелетальними постачаннями. У цьому списку — сухпайки, ковдри, каски і засоби зв'язку для підрозділів української армії. Правда, як стверджує джерело, «по одиноких випадках» американська сторона надавала Києву «можливість ознайомитися з даними супутникової розвідки».

У Держдепартаменті підтвердили, що окрім США допомогу українському уряду надають і інші держави-члени НАТО, але спростували повідомлення ЗМІ про участь іноземних військових в операції на південному сході.

— Тісна взаємодія дійсно існує, але тільки на рівні офіційних консультацій, — повідомили в дипломатичному відомстві США.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиЯнукович насварив уряд Азарова за відсутність "покращення"

Новости ПолитикиВ оппозиции считают единого кандидата недостаточным для победы

Новости ПолитикиЧерез портрет Януковича депутат облради сидітиме вдома з електронним браслетом

Новости ПолитикиБулатецький: Вибори в такій системі проводити немає сенсу

Новости ПолитикиРибак Януковича "не почув" і позачергово скликати Раду не буде

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk