​Європа йде в контррозвідку

23 апреля 2014
5044 просмотра Голосов: 0 Автор:Евген Скил
article4553.jpg

Контррозвідки відразу декількох європейських держав попередили громадян своїх країн про різко збільшену активність російських спецслужб.

Особливу стурбованість виражають влади Німеччини, Швеції і країн Балтії. Російські експерти допускають, що подібні побоювання небезпідставні, оскільки Москва «знаходиться в стані зовнішнього конфлікту», але попереджають, що і західні спецслужби посилили роботу по Росії.

Федеральне відомство по охороні конституції ФРН випустило днями попередження про те, що російські спецслужби різко активізували діяльність на території Німеччини і почали активно вербувати помічників і радників німецьких політиків і чиновників.

— Навряд чи знайдеться держава, для якої розвідувальна інформація з Німеччини мала б таке значення, як для Росії,- заявив у зв'язку з цим голова відомства Ханс-Георг Маасен.

За його словами, Служба зовнішньої розвідки Росії (СВР) останнім часом шукає виходи на співробітників німецьких держструктур, фондів і компаній, що мають «чутливу або секретну» інформацію.

— Неважливо, чи йде мова про звіти про стан справ або місцезнаходження військ НАТО і бундесверу, про політичну інформацію або останні новинки німецьких підприємств — абсолютно все цікавить російську сторону,- наводить його слова газета «Die Welt».

Влада ФРН вважає, що біля третини співробітників дипмісій РФ в Німеччині пов'язані із спецслужбами.

Виступити ж з попередженням Федеральне відомство по охороні конституції вирішило, як пише «Die Welt», через те, що багато вербованих «не підозрюють про того, що відбувається і поводяться украй безтурботно».

За даними ж німецьких спецслужб, за рік в одному тільки Берліні відбувається близько ста спроб завербувати нових інформаторів.

Із схожим попередженням декількома днями раніше виступила шведська служба держбезпеки (САПО), чий директор, Вільгельм Унге, заявив, що російські спецслужби настільки посилили стеження за Швецією, що «можна подумати, що вони готуються до війни».

За даними САПО, на території Швеції працюють розвідники як мінімум 14 країн, включаючи Китай і Іран, але на першому місці по числу працюючих в Швеції співробітників спецслужб і розмаху їх активності йде Росія.

— Російські агенти збирають інформацію буквально про все — політику, оборону, фінанси, технології,- попередив пан Унге.

За його словами, розширення діяльності російських розвідників на території Швеції «пов'язане з подіями на Україні і в Криму».

— Більше я розповісти не можу,- заявив він журналістам, уточнивши лише, що останнім часом розвідники з Росії все частіше прибігають не до традиційних методів отримання інформації, а до електронного шпигунства.

Про активізацію російських спецслужб в останні тижні все частіше говорять в країнах Балтії.

Зокрема, за даними Служби безпеки Литви, свою роботу активізували розвідники, що діють під прикриттям посольства і торгпредства РФ у Вільнюсі, російського генконсульства в Клайпеді. Схожі побоювання висловили владу Естонії.

Керівник порталу «Агентура.ру» Андрій Солдатов допускає, що побоювання влади європейських країн можуть бути небезпідставними, але помічає, «що так повинно і бути».

— Якщо країна — в даному випадку Росія — знаходиться в стані зовнішнього конфлікту, її спецслужби повинні посилити діяльність по збору даних про наміри, переговорних позиціях і так далі,- пояснив він. — Крім того, розвідка повинна посилити діяльність по контролю за пересуванням військ.

За його даними, західні спецслужби також посилили стеження за Росією.

— Непрямим доказом цього є публікація (НАТО – авт.) супутникових знімків про пересування російських військ у кордонів з Україною,- говорить співрозмовник.

— Різниця в тому, що американці більше задіюють технічні засоби (супутники, перехоплення телефонних дзвінків і електронного листування), а їх російські колеги більше покладаються на людей — в силу відсутності таких широких технічних можливостей, які є у США,- пояснює эксперт. — Тому розвідники і виглядають агресивніше: одна справа супутник перенаправили, а інше — активізувати контакти з агентурою і опитувати усі контакти посольств.

Похожие статьи:

Новости УкраиныУкраине пришлось закрыть пункты пропуска в Крым и Севастополь

Новости Украины​Спецслужби консультують владу Києва - «Bild»

Новости Преступности​Служба безпеки України повідомляє про загрозу життя Юлії Тимошенко

Новости УкраиныСБУ оприлюднила перемовини, що доводять причетність РФ до захоплення інспекторів ОБСЄ сепаратистами

Происшествия​Під час зіткнень в Одесі 37 чоловік загинули і 200 отримали поранення - МВС

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk