Безчинство газового монополіста: наслідки та рецепт боротьби

15 февраля 2018
4816 просмотров Голосов: 0 Автор:Spravedlyvist Kyiv obl
article16902.jpg

Півсотні мешканців будинків №25 та 27А по бульвару Вацлава Гавела в Києві звернулися до лідера Руху "Справедливість" Валентина Наливайченка з проханням допомогти у боротьбі з монополістом ПАТ "Київгаз". Тиждень тому вони залишились без газопостачання.

Сьогодні керівник Секретаріату Руху В. Наливайченка "Справедливість" Руслан Колєсніков, журналіст газети "Справі Справедливості" Алла Збанацька, юрист Київської обласної організації Руху Олександр Збанацький та акитивіст Іван Акімов навідалися до офісу структурного підрозділу ПАТ Київгаз Філії експлуатації газового господарства № 1 (ФЕГГ-1). Приїхали не з пустими руками — для головного інженера підприємства  пана Дмитра Олеговича колективне звернення від людей та лист від Руху "Справедливість" щодо захисту прав людей.

"Нас там не чекали, хоча ми офіційно записалися на прийом. Більше того, зустріли вороже, незаконно вимагали припинити відеозйомку та одразу почали у грубій формі вимагати пред'явити наші посвідчення. Своєю зухвалою поведінкою вони хотіли спровокувати конфліктну ситуацію", — розповідає подробиці візиту Руслан Колєсніков.

На відзнятому відео видно і чутно: розмовляти в етичній формі там не звикли. Якщо вже так журналістів та політиків так зустрічали, то що тоді казати про стареньких немічних пенсіонерів, вагітних жінок та простих людей, не завжди юридично обізнаних. Судячи зі всього, їх просто не пускають на поріг.

Зрозуміло, що є законодавчо встановлені норми і вимоги до встановлення таких засобів підвищеної небезпеки. Але обов’язок постачальника послуг полягає в належному виконанні умов договору, а не «вимикаю», бо у вас застрілі документи на газові колонки, коментує ситуацію юрист Олександр Збанацький.
"Зазвичай ця процедура така: пишеться попередньо оголошення (по договору за 30 днів), згідно з Постановою НКРЕКП №1156 (від 21.09.2018 р.) обов'язково  попереджаються споживачі ПИСЬМОВО за 3 доби до відключення з позначкою про вручення. Далі створюється комісія з представниками ЖЕКу та мешканців. Робиться обхід квартир. Якщо власники на місці та відкрили двері – представляються, показують відповідні посвідчення і припис керівника на проведення саме цими співробітниками тих чи інших дій.
Далі входять в квартиру і проводять перевірку.
Якщо наявні необхідні документи на газову колонку — це фіксується і надається акт обстеження на рік. Якщо є не відповідність, або відсутність або інші порушення – відключається лише газова колонка, яка має окрему лінію подачі газу, ставиться заглушка і пломбується. Людям надають перелік необхідних документів і пояснюють процедуру оформлення. Повинен також бути Єдиний затверджений прайс цін та перелік робіт до цього прайсу.
Таким чином мешканець має цивілізований підхід, прозору вимогу законодавства і постачальника послуги, газ для приготування їжі і свободу вибору – чи ставити нову колонку, чи проводити «узаконювання» існуючої, або взагалі поставити бойлер", — проводить лікбез для мешканців будинків пан Олександр.

Через відсутність ефективних дій в напрямку вдосконалення сфери газопостачання та тривалу енергозалежність держави, на сьогодні українці опинились в "тисках" газового монополіста, що нехтує норми чинного законодавства і діє як йому заманеться. Тому Україна неминуче має робити реформаторські кроки у напрямку знищення монополій.

Похожие статьи:

Политические статьиВлада панічно боїться Антикорупційного суду, - Наливайченко

Политические статьиНаливайченко: з посади керівника СБУ мене зняли за 2 мільйони доларів

Политические статьиБоротьба з тероризмом та корупцією. Україні є чим зацікавити США

Политические статьиУ президентському рейтингу соцмереж Валентин Наливайченко у трійці лідерів

Политические статьиНаливайченко: Білий дім охарактеризував зустріч Порошенка-Трампа 13 словами

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk