Чому Квіташвілі подав у відставку?

4 июля 2015
2701 просмотр Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9479.jpg

7-ий міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі подав у відставку, яка, напевно, буде прийнята. Йде не тому, що хотів цього, а під тиском громадськості, прем'єр-міністра і людей президента, які самі ж колись запросили його на цю посаду.

Чому так сталося? Проблем у МОЗ вистачало. Але, на жаль, ми з вами живемо не в тій країні, де міністра можуть звільнити за те, що він погано або недостатньо добре працює. Квіташвілі «прогнали» не за недоліки в його роботі. Квіташвілі залишає МОЗ тому, що не захотів працювати з фарммафією.

Закінчується перше півріччя. Ідея закупівель через міжнародні організації провалилася — або, скажімо м'яко, уряду і парламенту поки не вдалося створити робочу систему таких закупівель. А це значить — готуємося до проведення тендерів.

Люди, які вміють і люблять проводити держзакупівлі з вигодою для своєї кишені, заворушилися і прийшли до міністра домовлятися. Міністр, вперше, до речі, в історії України, відмовився домовлятися.

«Провідники» грошей з бюджету в чиюсь кишеню вкоренилися у різних сферах життя. Є вони серед представників громадських організацій, і в парламенті присутні в чималих кількостях, і в уряді без них не обійшлося. Підсумок: крісло міністра днями стане вільно, і посадити в нього будуть намагатися того, хто не відмовиться від взаємовигідних схем бюджетного розпилу.

Тому зараз потрібно буде дуже уважно стежити за тим, щоб у МОЗ не прийшли люди, які там вже бували. Інакше тендери будуть проведені так, як провів їх у кінці минулого року Василь Лазоришинець — досі фірми-прокладки не можуть поставити ряд препаратів.

Лазоришинець, до речі, є одним з кандидатів на посаду міністра. Незважаючи на корупційний скандал з його участю. Але головний кандидат — відомий кардіохірург, голова Інституту серця Борис Тодуров. Другий номер у списку фаворитів — генеральний директор клініки «Оберіг» Віктор Рибчук. Також говорять про можливе призначення міністром інфекціоніста Володимира Курпіту, який працював у ВООЗ і п'ять років очолював Всеукраїнську мережу людей, які живуть з ВІЛ. Ще один кандидат — директор Інституту трансплантології Олександр Усенко.

Похожие статьи:

Политические статьиЯким має бути керівник регуляторної служби - погляд підприємців

Новости УкраиныУкраїна в Європі

Новости СпортаКримські «Севастополь» і «Таврія» мають дограти сезон на Україні - Суркіс

Новости ПолитикиПрезидент призначив прокурора і голову Нацбанку

Политические статьиЛише професійний підхід до політичних процесів допоможе врятувати Україну!

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети