Чому війна триває так довго

28 мая 2015
2322 просмотра Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article8853.jpg

Перехід українсько-російського військового конфлікту в затяжну фазу привів до появи ризику втоми міжнародного співтовариства і самої України від Криму, Донбасу, агресивних дій Росії і їх наслідків на регіональну і глобальну обстановку.

Європа на тлі власної політичної безпорадності втомилася від неадекватних дій путінського режиму в Росії, а також нездатність або небажання української влади твердо йти шляхом реальних реформ. У випадку з Москвою,і деякими столицями країн Європи окремо прекрасно розуміють, що повернуться до «бізнесу, як раніше, вже ніяк не вийде», хоча і дуже хочеться.

У зв'язку з цим більшість країн ЄС, особливо Німеччина, приймають ситуацію в Україні як одну з вкрай важливих для майбутнього самої Європи і вирішують у межах того інструментарію, який вони мають на даний момент. Вони відкрито говорять, що йти на жорстку військову конфронтацію з Кремлем — не готові. В той же час і зняття санкцій ЄС по відношенню до Росії, швидше всього, у цьому році не відбудеться, так само як і розморожування ділових відносин з Кремлем. Європа намагається надавати деяку фінансову допомогу Україні. Вона дійсно невелика, але не варто все-таки забувати, що Україна не країна-член Євросоюзу, на відміну від тієї ж Греції.

Звинувачувати втомлений від українських проблем Європейський Союз, який має цілу купу своїх невирішених проблем, — безглуздо. Ображатися на ЄС — контрпродуктивно. Брюссель прямо вказує для України шлях до швидкої інтеграції до Європи — будівництво демократичних державних інститутів, різке зменшення корупції, професійна і боєздатна армія, прозора економічна і політична системи і встановлення контролю над кордонами своєї території.

Що стосується Сполучених Штатів, то Вашингтон дійсно налаштувався на довгу гру з Росією, де Україна виступає важливим, але не єдиним епізодом. Ситуація в Україні надала США реальний шанс звалити Путіна вже в нинішньому році і обрушити весь путінський режим в Росії. Але нинішній американський президент і його адміністрація, судячи по всьому не готові до виклику розпаду такого глобального (за наявності ядерної зброї) гравця як РФ.

Білий Дім, Конгрес, Пентагон і Ленглі мабуть, вважають, що ризики швидкого демонтажу Росії як глобального чинника нестабільності призведуть до більш серйозних проблем для Сполучених Штатів, ніж нинішній контрольований «больовий захват» Росії в Україні, який знаходиться під повним контролем США. Тим більше, що завдяки нинішній ситуації Вашингтон може серйозно посилити свої позиції в Європі, особливо Східній.

Те, що основним полем битви з путінською Росією виступає Україна, США турбує не сильно, оскільки американська сторона компенсує допустимі (з точки зору США, але ніяк не України) витрати фінансової, військової та іншими видами допомоги. Головний бонус для України в цій ситуації — неповернення в російську орбіту впливу і остаточний перехід з пострадянського в західний світ.

Нехай поки що тільки на самому першому етапі. Далі США зроблять все можливе для допустимо швидкої інтеграції Києва в мережу західних структур, у тому числі, у сфері безпеки. Але цей процес затягнеться не на один рік, тому також не слід чекати миттєвого ефекту від американської допомоги. Для Сполучених Штатів також вкрай важливо знизити корупцію і вибудувати керовані і працюючі державні інститути в Україні, які забезпечать стабільність функціонування та успішність самої держави України.

Похожие статьи:

Новости УкраиныУряд пропонує закривати сайти за заявою будь-якої людини

Новости УкраиныУряд виділив МВС 13 млн гривень на збори

Новости УкраиныТреба відновлювати виробництво

СкандалФото керіника уряду ЛНР Ольги Тараш

Новости ПолитикиВлада готова обговорювати з опозицією спільний уряд - Кожара

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети