Deutsche Welle: Україні потрібен «план Маршалла», 100 млрд євро і викорінення корупції

2 июня 2015
1566 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article8953.jpg

Київ потребує масованої допомоги ззовні, але без викорінення корупції ніякі реформи не спрацюють.

Про це розповів в опублікованому сьогодні у виданні Deutsche Welle інтерв'ю Карл-Георг Велльман — член зовнішньополітичного комітету бундестагу, голова німецько-української групи парламентаріїв.

«Для початку слід сказати, що ми хочемо усіма можливими способами підтримати Україну на її шляху в європейську сім'ю народів. Але водночас ми очікуємо проведення фундаментальних, всеосяжних реформ в цій країні. В України є багато можливостей, але нема часу. Вона повинна діяти швидко», — підкреслив Велльман.

На його думку, Україні потрібна набагато більша, ніж вже надана грошова допомога.

«Треба ясно розуміти, що країна потребує програми типу «плану Маршалла», у підтримці розміром в 100 або навіть більше мільярдів євро. Але така допомога можлива тільки за умови успішної реалізації реформ, якщо ми побачимо, що українські державні структури поступово починають наближатися до західноєвропейських», — зазначив німецький політик.

В кінці інтерв'ю йому задали питання: «Якщо б вам запропонували за ступенем актуальності назвати проблеми, які стоять перед Україною, то на яке місце ви б поставили корупцію?».

На що Велльман відповів: «На верхнє. Найважливіше — досягти миру в країні, домогтися дотримання перемир'я, тобто, реалізувати мінські домовленості. Але якщо є бажання трансформувати країну за європейським прикладом, то корупція — це ракова пухлина, яку треба вирішити в першу чергу. Ніякі реформи не спрацюють, якщо корупція буде продовжуватися».

Нагадаю, заступник голови консультативної місії ЄС (КМЕС) з реформування сектору безпеки Юг Фант 26 травня пояснив, що головною причиною, чому на саміті в Ризі не було прийнято рішення про безвізовий режим для українців в ЄС, стала відсутність рішучої боротьби з корупцією з боку нинішньої влади в Україні.

Також про відсутність у верховного керівництва України «політичної волі» заявив екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі.

У США ж пішли ще далі — колишній посол США в Україні Джон Гербст нещодавно прямо заявив, що «відверто кажучи, верхівка вашої еліти дуже корумпована», маючи на увазі, судячи з натяків, Порошенка і Яценюка.

Похожие статьи:

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети