Deutsche Welle: Україні потрібен «план Маршалла», 100 млрд євро і викорінення корупції

2 июня 2015
2000 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article8953.jpg

Київ потребує масованої допомоги ззовні, але без викорінення корупції ніякі реформи не спрацюють.

Про це розповів в опублікованому сьогодні у виданні Deutsche Welle інтерв'ю Карл-Георг Велльман — член зовнішньополітичного комітету бундестагу, голова німецько-української групи парламентаріїв.

«Для початку слід сказати, що ми хочемо усіма можливими способами підтримати Україну на її шляху в європейську сім'ю народів. Але водночас ми очікуємо проведення фундаментальних, всеосяжних реформ в цій країні. В України є багато можливостей, але нема часу. Вона повинна діяти швидко», — підкреслив Велльман.

На його думку, Україні потрібна набагато більша, ніж вже надана грошова допомога.

«Треба ясно розуміти, що країна потребує програми типу «плану Маршалла», у підтримці розміром в 100 або навіть більше мільярдів євро. Але така допомога можлива тільки за умови успішної реалізації реформ, якщо ми побачимо, що українські державні структури поступово починають наближатися до західноєвропейських», — зазначив німецький політик.

В кінці інтерв'ю йому задали питання: «Якщо б вам запропонували за ступенем актуальності назвати проблеми, які стоять перед Україною, то на яке місце ви б поставили корупцію?».

На що Велльман відповів: «На верхнє. Найважливіше — досягти миру в країні, домогтися дотримання перемир'я, тобто, реалізувати мінські домовленості. Але якщо є бажання трансформувати країну за європейським прикладом, то корупція — це ракова пухлина, яку треба вирішити в першу чергу. Ніякі реформи не спрацюють, якщо корупція буде продовжуватися».

Нагадаю, заступник голови консультативної місії ЄС (КМЕС) з реформування сектору безпеки Юг Фант 26 травня пояснив, що головною причиною, чому на саміті в Ризі не було прийнято рішення про безвізовий режим для українців в ЄС, стала відсутність рішучої боротьби з корупцією з боку нинішньої влади в Україні.

Також про відсутність у верховного керівництва України «політичної волі» заявив екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі.

У США ж пішли ще далі — колишній посол США в Україні Джон Гербст нещодавно прямо заявив, що «відверто кажучи, верхівка вашої еліти дуже корумпована», маючи на увазі, судячи з натяків, Порошенка і Яценюка.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети