Ядерна програма ще ніколи не була так близька

4 июля 2015
2666 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9485.jpg

Міністр закордонних справ Ірану оголосив у п'ятницю, 3 липня, у відеозверненні, що угода щодо іранської ядерної програми ніколи не була так близька.

Мухаммед Джавад Зариф у зверненні, опублікованому на відеосервісі Youtube в п'ятницю ввечері, сказав, що угода дозволить протистояти глобальним викликам, таким, як екстремізм на Близькому Сході.

«Загроза, з якою ми зіткнулися, я кажу „ми“, тому що ніхто не залишиться осторонь, втілюється в образах людей з прихованими особами, які знищують цивілізацію. Щоб протистояти новим викликам, потрібні нові підходи», — заявив він.

1 липня, джерело, близьке до російської делегації на переговорах у Відні «шістки» міжнародних посередників і Тегерана, повідомив, що «вірогідність укладення угоди — 99%».

При цьому деякі російські експерти переконані: Москві розв'язка "іранського вузла" не обіцяє нічого хорошого, так як після зняття міжнародних санкцій Іран стане чи не основним конкурентом Росії на енергетичних ринках і почне активно зближуватися з країнами Заходу.

А вчора стало відомо, що Іран і «шістка» міжнародних посередників домовилися про вивезення урану в Росію. Дана новина, що означає рішучість керівництва Ірану на підписання угоди, разом з офіційно оголошеним вчора дефолтом Греції призвели до різкого падіння в п'ятницю ввечері світових цін на нафту.

Тегеран вийде на міжнародні ринки зі своєю нафтою та газом, запаси яких у нього величезні. Що, в свою чергу, призведе до подальшого обвалу світових цін на енергоносії, і, крім того, Іран почне переманювати у Росії клієнтів.

Нагадаю, директор енергетичного агентства PetroleumWorld Еліо Оеп попередив, що пом'якшення режиму санкцій відносно Ірану і збільшення частки іранської нафти на ринку може призвести до обвалу нафтових цін.

В другій половині минулого року почалося стрімке падіння цін на нафту. З липня по січень нинішнього року нафта марки Brent подешевшала з 115 до менше 50 дол за барель, однак потім відбувся певний відкат вгору (зараз ціна цієї нафти — трохи вище 60 дол за барель). У Кремлі висловлювали припущення, що торішнє падіння цін на нафту, яке стало потужним ударом по економіці РФ, стало наслідком впливу США на Саудівську Аравію. Думаю, в Москві не помиляються на цей рахунок, а ця міра стала стала одним з видів санкцій Заходу проти путінської Росії за її агресію щодо України.

Похожие статьи:

Новости в миреІран візьме участь у конференції Женева-2, не виконуючи ніяких умов - ЗМІ

Новости ЭкономикиУгода з Іраном опустить ціну нафти до $45 за барель - ЗМІ

ОбществоВійна вже близько, - Time

ОбществоКитай планує фінансувати будівництво газопроводу з Ірану в Пакистан

Политические статьиЯдерна програма буде підписана вже сьогодні

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети