Коломойський втік із України!

5 апреля 2015
8697 просмотров Голосов: 1 Автор:Вова Шешурак
article8137.jpg

Екс-губернатор Дніпропетровської області Ігор Коломойський втік з території України. Раніше повідомлялося, що Служба безпеки України планує його заарештувати.

Останні дні в Україні пройшли під знаком конфлікту двох олігархів: Коломойського і президента Петра Порошенка. Президент спробував відібрати у Коломойського вуглеводневий бізнес, розформувати його приватні війська, а в підсумку відібрав крісло глави Дніпропетровської області. Про плани останнього зробити реванш, і або відокремити Дніпропетровщину від України, або повалити президента і зайняти його місце, в цей період не говорив тільки ледачий. Так як же тлумачити від'їзд Коломойського з Батьківщини? Це — капітуляція, втеча, або спроба накопичити сили для великого походу на Київ? І чи допоможуть олігархові в разі, якщо він збереться в похід проти Порошенка, російські спецслужби? Про це журналісти запитали у найбільш інформованих українських політологів.

— Чи є у Коломойського бажання і можливість перехопити владу на Україні?

— Я не думаю, що сьогодні у нього є така можливість. — Сказав директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський — У нього є шанс на перемогу, але не зараз, коли у президента Порошенко зберігається високий рейтинг і підтримка з боку США. У цій ситуації Коломойському потрібно думати не про переворот, а про виживання. Силові структури поступово переходять під контроль президента і, відповідно, підбираються все ближче до того, щоб створити проблеми для Коломойського. Він правильно зробив, що поїхав. У нього залишилося багато активів, його люди розставлені на важливих посадах у регіонах України. Всім цим можна керувати дистанційно, з-за кордону, не піддаючи себе смертельному ризику.

— Він поїхав, щоб не стати українським Ходорковським?

— Так, щоб не стати жертвою тих, хто хоче звести з ним рахунки. Охочих зробити це, та ще й заробити на цьому додатковий політичний капітал, на Україні достатньо.

— У Росії починають проводити аналогії між Путіним і Порошенко. Сильна рука, бій з сепаратизмом і олігархами. Покарання Ходорковського було важливою ланкою в ланцюзі подій, які зміцнили Путіна. Дотримуючись цієї аналогії, чи важливо для Порошенка посадити Коломойського?

— Путін не був олігархом, а Порошенко — сам олігарх. У цьому принципова різниця, яка грає не на користь президента України. Вже з цієї причини Порошенко не зможе повторити шлях Путіна. Друга причина в тому, що в українського президента немає такої підтримки в силових структурах, яка була у Путіна на початку «нульових». Порошенко не контролює на сто відсотків ні МВС, ні СБУ. Додамо до цього те, що США жорстко налаштовані на послаблення позицій всіх олігархів, включаючи президента. Штатам це потрібно для того, щоб їм було простіше скуповувати українські активи.

— Тобто, США в якийсь момент можуть припинити підтримку Порошенка?

— Звичайно. Я думаю, що саме цього і чекатиме Коломойський. Порошенкові стає все складніше, йому доведиться все активніше маневрувати. Коломойський розуміє, що сьогодні президент здобув перемогу над ним, але ця перемога — не остаточна. Неясно навіть те, чи зможе призначенець президента контролювати ситуацію в залишеному Коломойським Дніпропетровську. Гарантії того, що Дніпропетровська республіка не оголосить про свою самостійність, Києву ніхто не давав.

— За моєю інформацією, Коломойський найближчим часом буде проживати в Женеві,

— Я думаю, що там він буде, не поспішаючи, придумувати різні проекти свого повернення на Україну і варіанти помсти президенту Порошенко. У мене немає сумнівів у тому, що Коломойський захоче зберегти контроль над великими підприємствами, які сьогодні президент хоче перепідпорядкувати собі. Не думаю, що Коломойський погодиться розлучитися зі своїм впливом і в південних регіонах — від Дніпропетровська до Одеси. Можна припустити, що він сподівається і на те, що США розчаруються в Порошенко.

— Спробуємо поставити питання гранично просто: Коломойський біг, щоб не стати політв'язнем, або він розраховує повернутися переможцем?

— Безумовно, він збирається повернутися переможцем. Коломойський звик перебувати в складних ситуаціях і виходити з них тріумфатором. Він готує план свого тріумфального повернення на Україну.

— Чи вигідний Коломойський Росії, і чи готові, на ваш погляд, російські спецслужби допомагати його поверненню на Україну?

— Наскільки я знаю, російські спецслужби з ним вже працюють. Але — працюють не на інтереси самого Коломойського, а на те, щоб він зробив кроки, які будуть вигідні Росії.

Теги: #втеча
Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети