Лукашенко починає критикувати Путіна

29 мая 2015
1993 просмотра Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article8884.jpg

Різка зміна курсу Кремля з лояльного на ворожий стосовно України змусила багатьох в Білорусії серйозно боятися російської агресії будь-якого виду — аж до повномасштабного вторгнення.

Протягом 21 року свого президентського правління Олександр Лукашенко послідовно підтримував тісні політичні, економічні і військові зв'язки з Росією. В той же час завжди підкреслював, що, хоча країни і «братні», Білорусь — держава автономна.

Очевидно вражений і «вибитий з колії» фактом розв'язання війни між проросійськими сепаратистами і силами української армії на Донбасі, Лукашенко почав активно зміцнювати зв'язки з Європою, відправляючи своїх послів в ЄС і США і приймаючи у себе представників з їх боку.

Він також обережно піднімає тему впливу Росії на території Білорусії. У квітні з його боку пролунали заяви, в яких висловлюється стурбованість у зв'язку із збільшенням числа проросійських організацій в Білорусі. Лукашенко зробив припущення про те, що в країні активно діють російські екстремістські угруповання, і заявив, що «приймає проти них заходи».

Підтримуваний білоруським урядом Центр стратегічних і геополітичних досліджень запустив спеціальний блог, щоб, як вони кажуть, протистояти спробам деяких представників російської політичної еліти дестабілізувати ситуацію в Білорусі.

.

Використання Росією риторики часів анексії Криму, що надається з її боку підтримку сепаратистам, які воюють на сході України, викликали серйозний розкол у відносинах між Білоруссю і могутнім сусідом.

Спостерігаючи за насильством, розв'язаних проросійськими сепаратистами на сході України, Лукашенко публічно заявив, що Україна повинна залишатися цілісною, і пообіцяв президенту України свою підтримку.

З недавніх пір Лукашенко став дозволяти собі завуальовано висловлювати критику щодо Путіна, хоча й дуже обережно, намагаючись прямо його не згадувати. У березні на одній з прес-конференцій Лукашенко заявив, що вже не є «останнім диктатором Європи», натякаючи на те, що цей бренд тепер належить його «східному колезі».

Він також попередив, що звідки б не виходила військова агресія, Білорусь буде захищати свою автономію: «Нам варто бути обережніше з Росією»,- додав він.

Похожие статьи:

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети