Лукашенко починає критикувати Путіна

29 мая 2015
2256 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article8884.jpg

Різка зміна курсу Кремля з лояльного на ворожий стосовно України змусила багатьох в Білорусії серйозно боятися російської агресії будь-якого виду — аж до повномасштабного вторгнення.

Протягом 21 року свого президентського правління Олександр Лукашенко послідовно підтримував тісні політичні, економічні і військові зв'язки з Росією. В той же час завжди підкреслював, що, хоча країни і «братні», Білорусь — держава автономна.

Очевидно вражений і «вибитий з колії» фактом розв'язання війни між проросійськими сепаратистами і силами української армії на Донбасі, Лукашенко почав активно зміцнювати зв'язки з Європою, відправляючи своїх послів в ЄС і США і приймаючи у себе представників з їх боку.

Він також обережно піднімає тему впливу Росії на території Білорусії. У квітні з його боку пролунали заяви, в яких висловлюється стурбованість у зв'язку із збільшенням числа проросійських організацій в Білорусі. Лукашенко зробив припущення про те, що в країні активно діють російські екстремістські угруповання, і заявив, що «приймає проти них заходи».

Підтримуваний білоруським урядом Центр стратегічних і геополітичних досліджень запустив спеціальний блог, щоб, як вони кажуть, протистояти спробам деяких представників російської політичної еліти дестабілізувати ситуацію в Білорусі.

.

Використання Росією риторики часів анексії Криму, що надається з її боку підтримку сепаратистам, які воюють на сході України, викликали серйозний розкол у відносинах між Білоруссю і могутнім сусідом.

Спостерігаючи за насильством, розв'язаних проросійськими сепаратистами на сході України, Лукашенко публічно заявив, що Україна повинна залишатися цілісною, і пообіцяв президенту України свою підтримку.

З недавніх пір Лукашенко став дозволяти собі завуальовано висловлювати критику щодо Путіна, хоча й дуже обережно, намагаючись прямо його не згадувати. У березні на одній з прес-конференцій Лукашенко заявив, що вже не є «останнім диктатором Європи», натякаючи на те, що цей бренд тепер належить його «східному колезі».

Він також попередив, що звідки б не виходила військова агресія, Білорусь буде захищати свою автономію: «Нам варто бути обережніше з Росією»,- додав він.

Похожие статьи:

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети