Мешканці Пуерто-Ріко вийшли на страйк проти США

19 июня 2015
2339 просмотров Голосов: 0 Автор:Валєра Мозговий
article9234.jpg

Мешканці острівної держави Пуерто-Ріко, який фактично знаходиться під управлінням конгресу США, незважаючи на наявність у ньому місцевих органів влади, знову заявили про бажання більшої незалежності від Штатів.

На мітинг проти «американської колонізації» вийшли більше двох тисяч місцевих жителів. Вони вимагали припинення формального верховенства США над їх державою і проголошення повної незалежності.

Крім того, пуерторіканці виступили за звільнення відомого активіста Оскара Лопеса Рівери, засновника і провідника руху FALN (Armed Forces of National Liberation), який з 1981 року відстоює повний суверенітет острова від США. Рівера був засуджений до 55 років тюремного ув'язнення, так як у складі цього об'єднання проводив масові акції протесту, в тому числі і не мирного характеру, і федеральний суд США звинуватив його в змові з метою підриву американської влади.

Рівера міг вийти на свободу в 1999 році, якщо б погодився на умовне помилування Білла Клінтона, тодішнього президента США, однак родина Лопеса вирішила, що Вашингтон не дасть йому жити спокійно після виходу з в'язниці і продовжить за ним нагляд.

В акції протесту взяли участь представники партії «Соціалістичного руху» Пуерто-Ріко, Партія колективного опору, фракція New School, Партія незалежності Пуерто-Ріко (PIP).

Хуан Далмау, її керівник, заявив, що в цьому році протести зібрали набагато більше людей, і зазначив, що жителі острова, рано чи пізно, доб'ються незалежності від США, а тому подвоять силу опозиції.

Пуерто-Ріко вимагає від Генасамблеї ООН перегляду результатів референдуму 2012 року, коли жителям було поставлено питання про те, щоб зробити цю територію черговим штатом Америки.

За приєднання проголосували 809 тисяч жителів, за вільно асоційовану державу — 441 тисяча, за повну незалежність — 73 тисячі.

Похожие статьи:

Новости БизнесаФ'ючерси на дорогоцінні метали коригуються

Новости ОбществаСША ввели санкции против главы МВД Украины

Новости БизнесаНафта на світових ринках подорожчала

Новости в миреУ США під час шкільних змагань з баскетболу пролунали постріли

Новости ПолитикиГосдеп США: российские войска не отходят от границы с Украиной

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети