Намагаючись забрати Крим, Путін може зруйнувати Російську Федерацію

10 марта 2014
19252 просмотра Голосов: 0 Автор:Евген Скил
article4124.jpg

Економічні новини в Росії через кримський конфлікт зараз нагадують зведення з фронтів.

Росія вже рахує збитки — від надмірних апетитів своїх політиків.

Перший робочий день – після, де-факто, оголошення війни Україні — приніс Москві катастрофічні втрати.

Інвестори «скидали» акції російських компаній, лякаючись санкцій Заходу. Економіка РФ за один день втратила більше, ніж вся країна протягом трьох років вкладаючи в нечувано дорогу в історії людства Олімпіаду у Сочі.

Біржовики озвучили суму в 72 мільярди доларів. І це — ще не закінчення обвалу.

На тлі заяв про введення військ і погрози ізолювати Росію від країн G7 російський фондовий ринок обвалився. За добу втрати склали 2 трильйони рублів.

Такого обвалу не було з 2008 року — з початком військових дій в Південній Осетії.

Для утримання рубля на плаву російський Центробанк реалізував безпрецедентні витрати — 10 мільярдів доларів, і ввів «драконівські» обмеження.

Серед жертв «чорного понеділка» — топ-двадцятка російських мільярдерів. Олігархи збідніли на 9,5 мільярдів доларів — підрахували в російському «Forbes».

Але назад дороги немає, визнають експерти. Інтервенції Центробанку вже не рятують рубль, який підтримують штучно.

Що не загарбавши Крим, економічну війну Росія вже програла, стверджують експерти.

— В економіці РФ вже настала рецесія. Нас очікує спад, — визнає експерт «Інституту розвитку» Вищої школи економіки Сергій Пухов.

Падіння ринків і обвал рубля поставили хрест зараз на і без того слабкій економіці Росії. У кулуарах аналітики шепочуться, що на соцукази Путіна — підвищення зарплат і пенсій, зменшення безробіття та інші — грошей вистачало б і без кримської кампанії.

Експерти підсумували перші розрахунки — Росія втратить на війні 3 % ВВП, а відтік капіталу складе від 75 до 150 мільярдів доларів.

Відразу два рейтингових агентства «Moody's» і «Fitch» прийшли до висновку, що військова операція — пряма загроза кредитному рейтингу Росії. Санкції Заходу підірвуть і без того слабку довіру інвесторів. Військова кампанія — це катастрофа для економіки — стверджують експерти.

Аналітики озвучують важелі Заходу та їх наслідки — тиск на національну валюту та її девальвація, «втеча» капіталів, заморожування активів олігархів і політиків, незаконно виведених за кордон, ізоляція великих капіталів, зменшення обсягів міжнародної торгівлі і багато іншого.

Економічна ізоляція Росії вже почалася, але, схоже, Путіна це не турбує.

Експерти проводять аналогію з 1979 роком, з Афганістаном. Тоді результатом радянської інтервенції став розпад Радянського Союзу.

— Вся політика Володимира Путіна, якщо вона триватиме в такому ж напрямку, а вона продовжується, то рано чи пізно подібна політика призведе до розвалу Російської Федерації, — прогнозує колишній прем'єр-міністр Росії Михайло Касьянов.

Однак, нинішній російський політикум позбавлений всякої неузгодженої з Кремлем думки.

Кримську делегацію, із рішенням про приєднання до Росії, вітають оплесками. Хоча російські економісти підрахували, що бюджет Росії не готовий до приєднання нового суб'єкта. Тому-що, по відношенню до Росії Крим де-факто буде островом, який треба з'єднувати з Росією мостом, підключати до російської енергосистеми, латати бюджетну діру і компенсувати втрати від провального курортного сезону.

Єдине забезпечення Криму, морське, різко збільшить місцеві ціни в порівнянні з українськими. Тому на будівництво моста піде не менше 1,4-3 млрд доларів. На підключення до енергосистеми Краснодара — 0,5 млрд доларів, бюджет втратить 1 млрд доларів, а курортна сфера не дорахується 0,5-0,75 млрд доларів.

Але можливий ще й третій, вже досить не новий для російської влади, сценарій. Чергова, ніким невизнана псевдодержава, яка опиниться в повній ізоляції від світу.

У той час як Москва окуповує Крим, Росіяни вже бунтують. Майже одночасно жителі Твері і Вологди звернулися до Путіна з проханням окупувати нарешті і їх території — права російськомовного населення в цих містах необхідно захищати, тому що у них немає ні грошей, ні газу, ні світла. Хоча б дрова військові допоможуть заготовити для пенсіонерів.

Похожие статьи:

Новости УкраиныУкраїна посилила охорону свого повітряного простору

Новости в миреСША розглядають можливість озброєння оборони України

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости СпортаОлімпіада-2014: анонс виступів українців 14 лютого

Новости в миреЗолота медаль Олімпіади коштує $550

Комментарии (2)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети