НАТО готується до війни з Росією

6 июля 2015
2359 просмотров Голосов: 0 Автор:Viktor
article9506.jpg

На тлі численних ознак насування війни в Україні НАТО і Київ нарощують інтенсивність заходів оперативної і бойової підготовки.Те ж саме робить і Росія, пише американське видання Newsweek.

За словами українських чиновників, в даний час кількість військовослужбовців в зоні силової операції на Донбасі становить 60 тисяч осіб проти 54 тисяч російських військових. Цього літа масштабні військові дії із застосуванням звичайної зброї на Донбасі являють собою реальну загрозу.

Між тим, Росія не обмежує себе виключно Україною. Москва вже кілька разів загрожувала ядерною зброєю, російські літаки здійснювали обльоти кораблів НАТО і США в Чорному морі, Росія розмістила ракетні комплекси Іскандер у Криму та Калінінграді, розгорнула значні сили для обмеження доступу і блокування зони вздовж своїх кордонів, провела масштабні військові навчання в Арктиці і продовжила вести розвідку, спрямовану проти об'єктів Північної Європи та США.

Агресивні дії Росії не залишилися непоміченими. НАТО зміцнив свої збройні сили в країнах Балтії та Східній Європі, відправивши свої кораблі в Чорне море, провівши ряд військових навчань і потроївши чисельність сил швидкого реагування до 40 тисяч.

Минулого тижня Євросоюз продовжив термін дії санкцій проти Росії. Литва і Польща вже будують термінали зрідженого природного газу, а в Центральній і Східній Європі будуються з'єднувальні газопроводи, які дозволять знизити залежність від російського газу.

США пообіцяли допомогти силам швидкого реагування НАТО повітряним транспортом, засобами для дозаправки в повітрі, а також системами розвідки і спостереження. НАТО також розмістить свої танки, бойові машини Bradley і самохідні гаубиці в шести країнах-членах цього альянсу на кордонах з Росією.

Росія стверджує, що дії НАТО являють собою непотрібну провокацію і цілком можуть викликати якусь військову відповідь. Однак подібні заяви недоречні. Саме Росія спровокувала цю кризу своєю безпричинною агресією проти України, зазначає видання.

Крім того, Москва має значну перевагу в сенсі звичайних збройних сил на всій території від Прибалтики до Чорного моря. Дії НАТО навряд чи могли звести нанівець її перевагу, і, якщо Росія вторгнеться в країни Балтії вже сьогодні, ці держави, на думку командувачів силами НАТО, не зможуть довго протриматися.

Оскільки інтенсивність загроз Росії продовжує наростати, НАТО необхідно підвищити ставки. Необхідно розмістити постійний контингент в районах Балтійського і Чорного морів, а також засоби наземної, протиповітряної, морської оборони і засоби протидії інформаційній війні. Враховуючи чисельність військ, якими сьогодні володіє Україна, і високу вірогідність відновлення військових дій, зараз зберігається небезпека того, що цей конфлікт вийде за межі України.

Безсумнівно, для НАТО і Євросоюзу це стало протверезним сигналом — таким сигналом, до якого потрібно прислухатися. Згідно з результатами опитування, нещодавно проведеного центром Pew, всі члени НАТО скоріше впевнені в тому, що США стануть на захист одного з союзників, ніж готові зробити це самі.

Але у Європи немає інших варіантів. Вторгшись в Україну, Росія зробила війну в Європі можливою і підвищила ймовірність початку війни за участю НАТО.

Агресія Росії загрожує європейській архітектурі безпеки. У сформованих обставинах альтернативи створення і розгортання потужних і ефективних неядерних сил стримування в Прибалтиці та Чорноморському регіоні просто немає. Таке розгортання сил — яке, як стверджують Москва та її тролі, не представляє ніякої загрози для Росії — є єдиною надійною гарантією того, що в Європі буде збережений мир і що Москва більше не зможе реалізовувати свої імперські амбіції в цьому регіоні.

Без ефективних неядерних сил залякування ми ризикуємо зміцнити егоїзм російського уряду і його параноїдальну впевненість в слабкості Заходу і загрозі з боку НАТО. Оскільки Москва не вірить у священність угод, кордонів суверенних держав і ігнорує більшість договорів про контроль над озброєннями, потужний неядерний потенціал стримування, в основі якого лежить реалістична оцінка загрози з боку Росії і готовність витратити необхідні кошти на його підтримку, перестав бути розкішшю.

Співпрацюючи один з одним, НАТО і Євросоюз здатні підтримати Україну та її сусідів, запобігти подальшій агресію Росії, збільшити і без того високі витрати Москви на українську операцію і знизити ризик агресії в майбутньому. У реальності це означає необхідність витратити багато грошей і навчити безліч військовослужбовців — тобто такі інвестиції, які Захід не хоче робити.

Однак досвід минулого року доводить нам, що, якщо уряд недбало ставиться до питань своєї безпеки, зрештою їм доведеться заплатити набагато вищу ціну і при більш несприятливих умовах, щоб захистити свої кордони. Європі в черговий раз варто згадати одну стару істину: світ не здатний зберегти себе сам.

Нагадаємо, 21 червня, заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Ігор Долгов заявив, що напрями, які стосуються нацбезпеки визначені чітко — стати членом НАТО.

Похожие статьи:

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети