Навіщо Україні потрібні гроші?

28 апреля 2015
1878 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8447.jpg

Дивлюся, що зараз серед політиків у нас змагання хто більше наколядує у донорів, або хто перший повідомить про великі наколядовані суми.

Все це прекрасно. Великі суми в доларах і євро народу дуже подобаються. Єдине, ми особливо не бачимо змагань в тому, щоб повідомити на що нам дійсно потрібні гроші, і куди піде західна допомога.

Наприклад, «на розвиток громадянського суспільства». Це куди, кому, на які проекти, який очікується результат?

І взагалі, на що нам потрібні гроші? Вам не здається, що це ключове питання?

Припустимо ми віддамо всі борги, виплатимо всім пенсії, Газпрому за газ, і, після всього цього, «хороший дядько з США» дає нам ще 100 млрд «на розвиток». Що ми будемо робити з цими грошима? На які цілі підуть ці гроші? Що ми можемо з ними зробити? Які цивільні інституції будуть їх освоювати (в хорошому сенсі цього слова)? В рамках якої стратегії? Які інструменти громадського контролю?

Подумавши добре над цими питаннями, ми зрозуміємо наші об'єктивні обмеження. Зрозуміємо що у нас немає потужних інститутів з репутацією. Зрозуміємо, що немає стратегії. Зрозуміємо, нарешті, що у нас проблеми з фантазією, і масштабом думки. І що це наша персональна проблема.

Подумайте, скільки особисто вам потрібно для щастя. І уявіть що ви будете робити, якщо вам дадуть в тисячу разів більше. Або в сто тисяч разів більше, а потім запитають звіт про ефективне використання. І тут виникне багато нюансів.

До цього проблема вирішувалася просто — відкриваєш рахунки в офшорах і не думаєш. Або Межигір'я будуєш. Але зараз інша епоха. І на що нам потрібні гроші, крім війни, газу та пенсій, я досі не розумію. Звичайно можна все списати на війну.

Але якщо ми почнемо думати категоріями росту, розвитку, інновацій… На що буде витрачений «бюджет розвитку»? На що може бути витрачений величезний бюджет розвитку, освоєно якими інститутами, на які програми? І це дуже цікаве питання. Я б сказав ключове.

Особисто вам, на що не вистачає одного мільярда?

Похожие статьи:

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети