План Путіна в Україні провалився з тріском

26 мая 2015
2307 просмотров Голосов: 1 Автор:Валєра Мозговий
article8822.jpg

Вже сьогодні можна з упевненістю констатувати — план Путіна в Україні провалився з тріском. Більш того, геополітичні зусилля Кремля дали результат — зворотний бажаному. Головне, були шанси на успіх, але все було провалено з грацією слона в посудній лавці. Детальний розбір польотів зроблять історики, але найочевидніше ми можемо визначити вже сьогодні. Отже, чого боявся і до чого прагнув Путін на міжнародній арені?

Перше — господар Кремля хотів контролювати Україну. Недооцінювати вплив Росії на Україну ще два роки тому було б помилкою. Обсяг експорту і імпорту вражав, великий російський бізнес активно працював в Україні. Це можна було використовувати і розвивати, але Путін вибрав військову агресію. В результаті за рік з невеликим він дістав протилежний результат. Переважна більшість українців тепер впевнено називає Росію ворогом, наступне покоління зростає з цим сприйняттям реальності, російський бізнес мріє втекти подалі, а економічні зв'язки падають з неймовірною швидкістю.

Друге — головний страх Путіна це НАТО і його розширення на Схід. Він хотів перешкодити цьому, а в ідеалі нейтралізувати Альянс. І теж були непогані шанси — НАТО переживало не кращі часи, європейські політики урізали військові бюджети і питання «А з ким воювати?» звучало в якості аргументу все частіше. Після агресії в Україні, залякуванням США ядерною зброєю і загрозливих польотів і запливів Альянс знайшов друге дихання. Всі раптом побачили, що світ крихкий, загроза реальна, а значить потрібно збільшувати фінансування армій і підвищувати боєготовність. І Україна стану нейтралітету перетворилася в потенційного союзника або члена НАТО. Тобто Путін отримав результат, який прямо протилежний бажаному.

Головне питання — чому? Чому всі затії Путіна в Україні і в геополітиці закінчилися фантастичним провалом? Вважати його дурнем приємно, але невірно. Вся біографія російського президента говорить про те, що він не дурний. Єдиним поясненням цих провалів може служити тільки погана інформованість. Це тільки в кіно сліпий Ван Дам б'є супротивників не гірше, ніж зряча людина. В реальності неадекватне сприйняття дійсності стає вироком. Якщо Путін не розуміє, що насправді відбувається в навколишній реальності, він приречений на помилки.

Українці це знали ще раніше — на прикладі Януковича. Наш «живий і легітимний» теж свято вірив радникам, які доводили, що українці люблять президента, а якщо і ні, то ніколи не зможуть його повалити. Потрібно більше годувати «Беркут» і все буде в порядку. За цю помилку Янукович заплатив втечею. У Путіна дуже схожа ситуація.

Йому казали, що половина України спить і бачить відродження союзу. Що Харків і Одеса, Запоріжжя та Дніпропетровськ самі кинуться в обійми Кремля. Що українська незалежність завалиться за принципом доміно, тому що немає в Україні патріотів і взагалі це не країна. Ось він і поліз в цю пастку. І з запізненням зрозумів, що йому не раді навіть в Донецьку, а в Харкові та Одесі готові вмирати і вбивати, але не здаватися.

Фатальною помилкою Путіна стала віра в слова радників. Він давно позбувся розумних і незалежних соратників, залишивши лизоблюдів і слухняних дурнів. Вони говорили вождеві тільки те, що він хотів чути. Брехали, вигадували і самі вірили в свої вигадки. Україна для Кремля втрачена, а Захід і НАТО подбають про нейтралізацію небезпечного супротивника. Ось до чого призводить відсутність правдивої і реальної інформації про реальну ситуацію. В нормальних країнах цю інформацію доносять незалежні ЗМІ і опозиція. У РФ вирішили обійтися без них і потрапили в пастку. Путіна зовсім не шкода. Але з його катастрофи варто зробити корисні висновки. Щоб не повторювати помилок.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети