Політичний крах російського націоналізму

24 мая 2015
2398 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8796.jpg

Політичний крах російського націоналізму.

Останні п'ятнадцять років російський націоналізм з величезним трудом і при зростаючому опорі влади поступово знаходив політичну суб'єктність, перетворювався на конкурентну силу. Судячи з Манежки, Пугачова, Браїліва, масові настрої поступово розгорталися в його бік.

Весь цей капітал, усі досягнення за останні півтора року обнулились, перетворилися в пил під кремлівськими стінами. Зрозуміло, що для більшості (хоча і не для всіх) російських націоналістів не було і не могло бути іншого шляху, крім підтримки приєднання Криму до Росії і підтримки ідеї Новоросії. При цьому ставлення більшості націоналістів до Путіна не стало анітрохи краще, і вони намагалися розіграти власну карту.

Карти виявилися міченими. Ця гра програна повністю і безповоротна. Колишні соратники перетворилися на ворогів, квазіімперські і іредентистські ідеї скомпрометовані в очах суспільства, репутація звалилася, надії зруйновані. Російські націоналісти стали в очах влади ще більш небезпечні.

Навіть як просто суб'єкт політики російський націоналізм зник. Його підтримка не потрібна Путіну. Партії «Батьківщина» для Кремля більш ніж достатня. Російські націоналісти не потрібні ніякій широкій опозиційній коаліції. Вони не потрібні навіть самі собі. Спроба поставити на повернення бійців з Донбасу виглядає відчайдушною авантюрою.

Це не просто помилка або невдача. Це — політична катастрофа.

Доведеться починати спочатку.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиЯнукович збирається до Путіна - адміністрація президента

Новости Украины​В Україні навала проплачених людей з РФ і Придністров'я. Це фактично оголошена війна, - голова СБУ

Новости Преступности​У ДНР пересварилися і не можуть вирішити «чи оголошувати війну Україні»

Политические статьиСША зобов'язалися не кидати Україну - «Washington Post»

Политические статьи​США впевнені, що за кривавими подіями в Одесі стоїть Москва

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети