Порошенко відмовляється ділити владу з Кличком: в період війни домовленості не діють

21 июня 2014
2945 просмотров Голосов: 0 Автор:Pavel Nek
article5089.jpg

"Ми — команда. Ближче вас у мене нікого немає", — повідомив Порошенко УДАРівцям. Але чого було більше в його словах — бажання подякувати за спільно пройдену кампанію 2014 року чи обрис планів на майбутнє — незрозуміло.

Так, під час зустрічі один з присутніх депутатів від УДАРу нагадав Порошенку негласну обіцянку, що відплатою за зняття Віталія Кличка на користь його кандидатури стане формування влади в пропорції 50 на 50 між президентом та УДАРом. Тому пролунало запитання до Порошенка, чи підтверджує він дану раніше обіцянку.

Президент не порадував УДАРівців — він сказав, що відмовляється від принципу партійних квот, особливо у час військової агресії, а буде призначати на посади виключно професіоналів. «Якщо у вас є кандидатури, то подавайте їх, вони будуть розглянуті в першочерговому порядку», — пообіцяв Порошенко. Депутати від УДАРу не вгамовувалися і перепитали Порошенка, чи діятиме далі принцип 50 на 50. «Ні», — замість Порошенка відповів Юрій Стець.

Ще одне питання, яке УДАР намагався вирішити протягом зустрічі з Порошенком — це призначення Віталія Кличка головою Київської міської державної адміністрації. Аби накрутити депутатів, Кличко прямо перед походом на Банкову зібрав фракцію — і це було перше засідання за останні три місяці. Востаннє він проводив фракцію у березні місяці, перед тим, як вирішив зняти свою кандидатуру на користь Порошенка.

На поєднанні Кличком посад міського голови та керівника КМДА наполягає керівник групи його радників Ігор Ніконов, який є зараз головною особою в оточенні Кличка, усуваючи на другий план Віталія Ковальчука.

Без поєднання посад, на переконання Ніконова, Кличко позбавлений навіть теоретичних шансів показати за півтора роки прогрес у Києві та поховає себе назавжди. Але якоїсь конкретної обіцянки призначити Кличка на міську адміністрацію депутати не отримали.

Тут же протягом зустрічі з фракцією УДАР Порошенко прозоро натякнув, що хотів би балотуватися на дострокових парламентських виборах окремо від них. Як аргумент він навів закриту соціологію, згідно з якою УДАР і його політична сила (невідомо, як вона називатиметься на виборах — «Солідарність» або блок Порошенка) самостійно набирали би сумарно 40-42%, тоді як спільний список мав близько 36%.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиРезолюція Евромайдана Донецька

Новости ПолитикиВиталий Кличко: Мало им не покажется

Новости ПолитикиКличко намерен «свалить систему» на выборах

Новости Политики"Після новорічних свят оголошується всеукраїнський страйк" - Кличко

ОбществоУдар по верхах. Війна очима учасника АТО

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети