Порошенко здобув свою першу перемогу

3 июня 2015
2409 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8962.jpg

Призначення Михайла Саакашвілі губернатором Одеської області стало, мабуть, самим сильним і успішним політичним рішенням українського президента за останній час. Одним ударом він убив двох зайців — різко послабив позиції свого політичного опонента Ігоря Коломойського і заніс Дамоклів меч над головою прем'єра Арсенія Яценюка, якого вважає головним політичним конкурентом. Цей хід довів, що Порошенко дійсно є не просто бізнесменом, але і серйозним політиком. Втім, якщо оперувати термінологією боксу, це не перемога в поєдинку, а виграний раунд.

Розмови про реформи і турботу президента про розвиток Одеси в даному випадку не мають ніякого відношення до реальності. Головним завданням, яке вирішувала Банкова, усунення губернатора Палиці, якого пов'язують з Ігорем Коломойським. Зростання амбіцій і незалежність «дніпропетровських» дратують президента, а жарти «95 кварталу» додають протистоянню економічну складову. Але ось так зняти губернатора без пояснень — показати слабкість. Звинуватити Палицю у всіх гріхах можна, але виникне закономірне питання — а навіщо президент його призначав?

Кадрові проколи давно стали хворим місцем Порошенка — Гелетей, Ярема, Гонтарева… Петро Олексійович не хоче зайвий раз демонструвати свої помилки при призначеннях. У цьому плані призначення Михайла Саакашвілі було дуже вдалим — воно привернула таку увагу, що про відставку попередника ніхто не питав. Операція пройшла бездоганно і замість збитку іміджу глави держави принесла тільки бонуси.

Проте новопризначений губернатор Одеської області не просто відтінив відставку Палиці, він ще принесе президенту багато користі. Не секрет, що можливостей для проведення реформ на регіональному рівні у губернатора немає ніяких. Взагалі ніяких — посада «наглядача від Києва» і не планувалася для вирішення цієї задачі. Навіть поточні рішення неможливі без схвалення міської та обласної рад, де у Саакашвілі немає жодного депутата. Силовики підпорядковуються своїм міністерствам і голова у ворожому оточенні ОДА легко перетворюється в весільного генерала. Інша справа, якщо президент кровно зацікавлений у створенні позитивного образу губернатора. З Києва впливати на ситуацію в регіоні набагато простіше.

Якщо обласна прокуратура і МВС отримають неофіційну команду виконувати розпорядження нового губернатора — жити Саакашвілі стане набагато простіше. Специфіка української реальності — коли за твоєю спиною начальник УМВС і прокурор — депутати місцевих рад та представники бізнесу моментально перетворюються на друзів і союзників. Якщо буде потрібно — у безкорисливих друзів і дуже гарячих прихильників. А якщо, окрім батога в руках нового губернатора з'явиться і пряник у вигляді траншів з держбюджету, перетворити Одесу на місто-сад, а область вивести в лідери легко протягом півроку. Схоже, що саме цей сценарій буде реалізований на радість одеситам.

Таким чином, можна констатувати, що Порошенко зробив дуже сильний політичний хід. Одним призначенням він вирішив два найважливіших завдання, які його серйозно турбували. Один хід — дві перемоги. Чудовий результат. Трохи розчаровує лише перелік тих, над ким президент отримав ці красиві тактичні перемоги. Це Коломойський і Яценюк. Було б краще, якби Порошенко переміг Путіна чи корупцію в Україні. Від останніх куди більше проблем не тільки у глави держави, але і у всієї країни. А гарні перемоги над соратниками в Україні можуть закінчиться однією великою загальною поразкою.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиС Украины запретили выпускать активистов Гриценко и Булатова

Новости УкраиныМіліція відкрила кримінальне провадження у зв'язку з незаконним позбавленням волі Булатова

Новости ПолитикиВіктор Пєлєвін про ситуацію в Україні

ПроисшествияАктивіста Булатова катували всі вісім днів - Порошенко

ОбществоПетр Порошенко - жизнь по ту сторону маски

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети