Прокурорські попрацюють контрольними

12 апреля 2014
4817 просмотров Голосов: 0 Автор:
article4443.jpg

Російські прокурори почали ревізію кримінальних справ, порушених за українськими законами в Криму.

Одночасно перебудовуються суди, які будуть їх розглядати, і місцеві прокуратури. Передбачається, що частина справ буде припинена за амністією і з причини переведенням їх на російський КК. А тим, хто залишиться в ув'язненні, буде запропоновано вибирати місце, де продовжувати відбувати термін: на півострові або на Україні.

Через кілька днів після офіційного приєднання республіки Криму до РФ у Верховній раді України лідер «Батьківщини» Сергій Соболєв оголосив, що як співробітники прокуратури, так і судді не хочуть продовжувати роботу в Криму. Він стверджував, що 2/3 суддів і 5/6 працівників прокуратури вже подали заяви про їх переведення на Україну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ НА «VREMYA.EU»: Депутати прийняли новий статут Севастополя за прикладом статуту Петербурга

Виступаючи вчора, у п'ятницю 11 квітня, в Сімферополі перед співробітниками прокуратури генпрокурор Росії Юрій Чайка навів кілька інші цифри. За його словами, вирішили залишитися близько 90 % працівників прокуратури Криму і порядку 80 % співробітників із Севастополя. При цьому їх не злякала обов'язкова умова пройти іспити на знання російських законів в рамках переатестації. Можливо, не останнім аргументом стало обіцяне підвищення грошового забезпечення. Пан Чайка пообіцяв, що надбавка буде «значна». Виїхати ж, за його словами, вирішили небагато, і з різних причин — в основному сімейним: «що мають коріння» на Україні.

Для швидкої перепідготовки в Криму працівників що залишились, збираються відкрити філію академії Генпрокуратури. Крім того, місцеві прокуратури «зміцнять» співробітниками з різних регіонів Росії.

При цьому в «перехідний період» судова система Криму поки залишиться в тому ж вигляді, в якому була. Правда, всі позови в суди будуть прийматися тільки відповідно з російськими законами. А кримінальні справи можна тепер направляти до суду тільки у випадку, якщо обвинувачення підтримує прокурор від імені РФ.

Зараз російськими прокурорами проводиться ревізія кримінальних справ, які перекваліфікують на основі російського законодавства. Частина з них можуть припинити за амністією, оголошеною до 20-річчя Конституції Росії. Засудженим, що залишаться, буде запропоновано вибрати, де вони відбуватимуть покарання — в Криму чи на Україні.

Вищою судовою інстанцією залишається апеляційний суд Республіки Крим (АСРК), а в Севастополі — свій суд. У березні керівник АСРК від «колишньої влади» Валерій Чорнобук визнав приєднання до Росії. Зараз, правда, він працює просто суддею, а в. о. голови АСРК є Ігор Радіонов, призначений місцевою владою. Він заявив, що не має даних про ситуацію з відставками суддів в цілому, але його дані конкретно по АСРК спростовують гучні заяви київських політиків.

— Безпосередньо в АСРК тільки 5 суддів з 83 які прийняли рішення про переведення до інших судів, — сказав пан Радіонов.

Справа в тому, що судді, які раніше працювали в Криму, матимуть «переважне право» перед іншими кандидатами на посади. Правда, при цьому їм все одно доведеться пройти конкурс в кваліфікаційній колегії суддів.

Ігор Радіонов вважає, що не виникне особливих проблем із особливостями застосування російського законодавства замість українського:

— Судді, призначені на посади, зобов'язані впоратися, тим більше що законодавства Росії та України мають одну alma mater з часів СРСР. А зараз судді в «посиленому режимі» студіюють російські закони. Для надання допомоги в цьому питанні в Сімферополь вже прибувала делегація Верховного суду Росії на чолі з першим заступником голови Петром Сєрковим. Всім суддям і працівникам судів затверджено графіки занять з вивчення законів. Список мається на сайті АСРК, який працює вже в російськомовній версії. Самі заняття розписані до кінця травня і проводяться «кущовим методом» — коли співробітники декількох судів працюють на базі одного самостійно або в режимі відеоконференції. При цьому більшість професійних кримських суддів мають великий досвід роботи, нерідко понад 20 років. Суддівський корпус Республіки Крим претендуватиме на посади суддів судів Російської Федерації, — переконаний Ігор Радіонов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ НА «VREMYA.EU»: В Конституції РФ відтепер нові суб’єкти – Севастополь та Крим (нова карта РФ)

Треба відзначити, що для входження до російської судової системи Криму доведеться створити дільниці мирових суддів, на які традиційно лягає розгляд дрібних правопорушень і не тяжких злочинів, характерних для курортних районів. Крім того, треба передбачити розгляд деяких особливо тяжких злочинів за участю присяжних. Втім, тут навряд чи виникнуть питання — не так давно в КПК України були прописані зміни, що передбачають колегії засідателів. Судячи з усього, не повинно бути проблем і з доступом громадян до судової інформації. У Росії є електронна система «Правосуддя». Але раніше той же Кримський апеляційний суд всі свої рішення також розміщував в електронній базі України «Єдиний реєстр судових рішень».

— Вона практично аналогічна системі «Правосуддя». Тому питання забезпечення доступу громадян до суддівської інформації не викличе будь-яких певних труднощів, — резюмував в. о. голови АСРК.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиКримська «прокурор-ша» Поклонська пішла на підвищення

ЭкономикаВ Україні скоро поміняють суддів

Политические статьиНа какие уступки надо идти власти и оппозиции - СМИ

Новости ОбществаМіліціант поділився майданівцю, звідки беруться «тітушкі»

Новости ПолитикиЕкстрадувати Януковича Російська влада не планує

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk