Путін дав Україні право повернути собі ядерний статус

2 апреля 2015
2447 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8096.jpg

Фактично, Володимир Путін повністю дезавуював минулорічні заяви МЗС РФ про те, що Москва не порушувала Будапештський меморандум. Не просто порушувала, а судячи з фільму «Крим. Шлях на батьківщину», розтоптала його з повним усвідомленням того, що творить, і навіть зі свого роду гордістю.

Росія демонстративно підтерлась документом, що гарантує територіальну цілісність України в обмін на без'ядерний статус. США і Великобританія, також підписавши меморандум, перешкодити цьому або не зуміли, або не захотіли, хоча формально і визнають, що частина української території окупована і незаконно анексована.

У цих умовах не дуже зрозуміло, чому Київ повинен вважати себе зобов'язаним дотримуватись зобов'язань які містяться в меморандумі, в першу чергу, про без'ядерний статус.

Україна володіє технологіями, обладнанням і матеріалами для швидкого створення не тільки ядерного заряду, але і засобів його доставки, про що прекрасно знають і в Росії, і на Заході. Навіть загроза вийти з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (додатком до якого і був покійний меморандум), здатна істотно змінити політичний і дипломатичний розклади.

США і Великобританія, які не зуміли гарантувати цілісність без'ядерної України, з радістю поділяться з нею будь-якою конвенціональною зброєю і бойовою технікою, аби Київ не запустив власну ядерну програму.

Крім того, загроза Києва почати розробку ядерної зброї може надати протверезний ефект на Росію.

Останнє, про що зараз мріє Путін і його друзі — це українська ядерна бомба, воювати їм подобається тільки за умови переважної переваги. Є відомий вислів: «Бог створив людей різними, а полковник Кольт зрівняв їх шанси». У міжнародних відносинах атомна зброя є аналогом револьвера. Вона здатна зрівняти шанси самих різних армій — незалежно від їх чисельності, підготовки і технічного забезпечення.

Звичайно, треба розуміти, що Захід, при всій його лояльності, був би вкрай незадоволений загрозою Україні почати розробки в ядерній сфері, а Москва і зовсім прийшла б у сказ. Неминуче почалися б різноманітні спроби цьому перешкодити. Тому, напевно, роботи треба вести в таємниці, а заяву про готовність вступити в ядерний клуб робити в ретельно підібраний момент, коли вже ніхто і ніщо не зможе цьому перешкодити.

Можна тільки уявити, який ефект справив би президент України, публічно виступивши приблизно з такою промовою: «Будапештський меморандум порушений, мою країну розривають на шматки. Якщо це негайно не припиниться, Україна через місяць проведе перші ядерні випробування». Вибачте за безглуздий каламбур, але це була б бомба!

Але в кожному разі, російська агресія, анексія Криму і потурання Заходу дають Україні повне моральне і юридичне право як мінімум задуматися про можливості відновити свій ядерний потенціал.

Похожие статьи:

ЭкономикаСаудівська Аравія заявила про свій ядерний потенціал.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети