Путін планує охопити Македонію

23 мая 2015
3009 просмотров Голосов: 1 Автор:Валєра Мозговий
article8785.jpg

Російські лідери, розв'язавши війну в найбільшій державі Східної Європи — Україні, звернули свій погляд на маленьку Балканську країну з населенням меншим, ніж в Брукліні.

Що може об'єднувати ці дві країни в очах Росії? Відповідь є — це газопровід.

Македонія — республіка, що утворилася внаслідок розпаду Югославії, з дуже високим рівнем корупції та постійною етнічною напруженістю. Її населення становить лише 2 мільйони чоловік.

Прем'єр-міністр Македонії Нікола Груєвскі підтримує ідею будівництва в Європі російського газопроводу.

За планами Кремля новий трубопровід повинен стати джерелом таких необхідних йому доходів і маршрутом поставки газу на Європейський континент в обхід України.

На цьому тижні міністр закордонних справ Росії Лавров звинуватив Захід у спробі спровокувати повалення македонського уряду.

«Я не маю точних фактів, але це логічна підозра», — так відповів посол Росії в ЄС Володимир Чижов у своєму телевізійному інтерв'ю Bloomberg на питання про суть претензій.

«Якщо ви подивитеся на географію регіону, то виявите, що Македонія — найкраще місце для розширення нової енергетичної інфраструктури в регіоні — так званого« Турецького потоку », — сказав Чижов.

«Турецький потік» — останній проект Газпрому з організації експорту газу в Південну і Центральну Європу, після того, як від попереднього 45 мільярдного «Південного потоку» йому довелося відмовитися в грудні минулого року на тлі протистояння з Європейським Союзом. Мета створення «Турецького потоку», як і його невдалого попередника, — обійти територію України і позбавити її тим самим життєво необхідних доходів від транзитних зборів.

Прокладка трубопроводу

«Щоб вирішити завдання альтернативного виходу на ринок Центральної Європи, Росія планує побудувати трубопровід який буде тягнутися по території Греції і далі — в Македонію, Сербію і Угорщину», пишуть аналітики техаської консалтингової фірми «Стратфор» у своєму звіті, — «Саме на цих чотирьох країнах зосереджено російський дипломатичний наступ ».

Проект постійно стикається з горою перешкод. Він повинен відповідати правилам внутрішнього ринку ЄС, які вимагають, щоб Росіяни поступилися контролем над газопроводом на кордоні з Євросоюзом. Хоча сама Македонія не є членом ЄС, трубопровід до того, як досягти її території, повинен пройти через Туреччину і Грецію, які, в свою чергу членами Євросоюзу є.

«Маршрути морської ділянки нового« Турецького потоку »і« Південного потоку »практично збігаються», — сказав Михайло Корчемкін, засновник компанії East European Gas Analysis, — «з тією лише різницею, що Південний потік був би дешевший.»

Пропозиція Греції

Росія заявила, що не наполягатиме на збереженні контролю над частиною трубопроводу, яка проходитиме територією ЄС. Президент Володимир Путін запропонував Греції «сотні мільйонів євро щороку» — дохід за транзит газу, якщо та дасть згоду на участь у проекті. Далі трубопровід передбачається протягнути через Македонію і Сербію в бік Італії та Австрії.

Про плани прокласти газопровід через територію Македонії висловив свою думку Нікола Дімітров, науковий співробітник Гаазького Інституту глобальних юстиції і колишній посол Македонії в Нідерландах: «Це занадто надуманий проект, дивно говорити про газопровід, який буде підключатися до ділянки, яка існує ще тільки на папері. Велике питання, чи відбудеться це взагалі коли-небудь. "

Перестрілка в Македонії

Для Македонії будівництво газопроводу не стане швидким вирішенням кризи. Опозиція звинувачує Груєвскі у зловживанні владою, а Міжнародний валютний фонд попереджає про загрозливу перспективу зниження економічного зростання. Додатково до всього цього тижня у північно-східному місті Куманово сталася перестрілка, в результаті якої загинуло 22 людини. Уряд назвав інцидент терактом албанських повстанців.

«Ми дуже стурбовані тим, що македонські події досить грубо направляються ззовні», сказав у середу Лавров, — «Дуже сумно і небезпечно, що на уряд Груєвскі намагаються впливати, використовуючи албанський фактор».

Похожие статьи:

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети