Путінський Сочі і гітлерівський Берлін: роман диктаторів з Олімпійськими іграми

10 февраля 2014
3911 просмотров Голосов: 0 Автор:Євген Торін
article3699.jpg

«За відсутності механізмів зворотного зв'язку, вільних ЗМІ і справжніх виборів він починає вірити в те, що його слава — це слава країни, а те, що робить щасливим його, робить щасливим народ», — йдеться в п'ятничній статті Гаррі Каспарова для «The Daily Beast».

-У цьому полягає відмінність Сочі — 2014 від Олімпійських ігор 1980 року в Москві і 2008 року в Пекіні, — вважає екс-чемпіон світу з шахів. — Тоді машина авторитарної пропаганди працювала на розкручування досягнень країни і системи. Вони були присвячені прославленню комунізму, тоталітарної держави, вищості системи і породжуваних нею атлетів. Ніхто не згадає, хто головував на Іграх 2008 року в Пекіні, і дехто пригадає Брежнєва в Москві. Тим часом голова Російського олімпійського комітету не з'являється ні на телебаченні, ні десь ще, як і директор сочинської Олімпіади. Цей спектакль цілком присвячений амбіціям і зарозумілості одного-єдиного всюдисущої людини, і це ріднить його з літніми Олімпійськими іграми 1936 року в Берліні.

Автор зізнається, що вже втомився вислуховувати у відповідь на це порівняння одну і ту ж репліку: «Путін вам не Гітлер».

-Звичайно, злидні нацистів не знають рівних. Звичайно, ніхто не зрівняється з кровожерливим нелюдом, яким в 40-ві роки став Гітлер. Звичайно, ніхто не чекає нової світової війни або спроб повторити Голокост. Однак огульна зневага уроками політичного піднесення Гітлера, тим, як він прийшов до влади і як ігнорував або підбурював Захід, нерозумно і небезпечно, — попереджає російський опозиційний політик. — У 1936 році сам Гітлер ще не був Гітлером».

— Свідомо чи ні, путінський режим досить близько до тексту повторює сценарій Берліна — 1936 в Сочі. Були зроблені символічні поступки у відповідь на міжнародне обурення дискримінаційними законами. В акурат перед приїздом журналістів були випущені на свободу декілька видних політв'язнів, — нагадує автор статті.

Активним учасником всього, що відбувається є Міжнародний олімпійський комітет (МОК). Новий президент МОК назвав протест ряду світових лідерів проти Олімпіади в Сочі «вплітанням політики в спорт», забувши про те, що продаж величезної платформи для пропаганди і корупції — це теж «гра в політику», — обурюється Каспаров.

Гарна новина полягає в тому, що уряди та ЗМІ вільного світу в цей раз не настільки згідливі, повідомляється в публікації:

-Дуже небагато демократично обраних лідерів вшанують своєю присутністю путінське шоу (на момент публікації статті Ігри ще не відкрились.-Прим. Ред.). Преса, яку підганяють можливістю прямого спілкування в соціальних мережах, поки що всебічно висвітлює репресії, а також великі і малі промахи російської мафіозної держави. Легко сміятися над зламаними унітазами і помилками в покажчиках, але не можна забувати сховану за цим історію.

-Через два тижні репортери поїдуть додому, везучи смішні історії, всю райдужну символіку приберуть, а росіянам залишаться екологічна катастрофа, корупція, репресії, борги і що влаштували все це шахраї і злодії, — малює похмуру картину Каспаров.

У 2018 році Росія прийме Чемпіонат світу з футболу, і вже з'явилися чутки про те, наскільки будівництво об'єктів відстає від графіка. «Це буде Сочі, помножений на десять», — пророкує шахіст.

-Я одночасно спортсмен і вболівальник і бажаю тільки кращого атлетам, які прибувають в Сочі. Росія — красива і горда країна, яка може багато чого запропонувати своїм гостям і всьому світу. Я сподіваюся, що світова спільнота не дозволить голосам російських дисидентів, активістів і гноблених меншин потонути в гулі оплесків, — пише Каспаров.

Похожие статьи:

Новости Киева«Майдан» затаился: баррикады тают, митингующих - несколько сотен

Новости СпортаУкраинка на Олимпийских играх в Сочи выиграла бронзовую медаль

Новости СпортаЛох приносит Германии первое "золото"

IT-ТехнологииЯндекс запустил приложение, которое информирует об олимпийских медалях

Новости СпортаУкраинские спортсмены получат миллион гривен за «золото» в Сочи - Арбузов

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети