Путіну начхати на Мінські домовленості

13 мая 2015
2199 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8632.jpg

Під час перемир'я найголовніше — це навіть не конфлікти в зоні зіткнення сторін. Найголовніше — це слова. Саме їх зміст демонструє, чи шукають шлях для встановлення міцного миру або ж вони готуються до нової війни.

Зустрічі з пресою президента Росії Володимира Путіна і федерального канцлера Ангели Меркель, а потім міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова і державного секретаря США Джона Керрі — непогана демонстрація того факту, що в Москві ніхто не хоче миру. Російські керівники гарячково шукають привід для нової війни.

Так, формально всі учасники переговорів кажуть про свою прихильність Мінським угодами. Але що таке Мінські угоди для Путіна? Це негайний — без усяких виборів, перехід регіону під український контроль та відновлення меж — відновлення датування Донбасу та соціальних виплат. І це прямі переговори не з обраними за українськими законами представниками місцевої влади, а з його ставлениками з «ДНР» та «ЛНР». І зовсім не важливо, що насправді написано в Мінських угодах.

Важливо, який сенс в них вкладають Путін і Лавров. Тому коли Путін говорить про мінські угоди, Меркель говорить про мінські угоди і Керрі говорить про мінські угоди — вони насправді говорять про зовсім різні документи.

Для того, щоб виникла можливість — хоча б можливість — справжнього мирного врегулювання — сторони повинні для початку вкладати один і той же зміст в одні і ті ж документи, гарантами яких вони є. Але якщо твоє завдання — війна, тоді ти будеш вести себе зовсім протилежним чином.

Як, власне, Кремль себе сьогодні і веде. Як він зовсім недавно поводився з Будапештським меморандумом — ми думали, що це гарантії нашої територіальної цілісності, а «виявилося», що це була всього лише обіцянка не застосовувати проти нас ядерну зброю. Та й цій обіцянці — гріш ціна: російські керівники останнім часом постійно шантажують світ саме ядерною зброєю. І застосувати її вони можуть де завгодно.

Уже коли були підписані Мінські угоди, доводилося відзначати, що перемир'я — єдиний їхній зміст. І що український контроль над окупованою територією — те, на що Кремль не погодиться ні за яких умов. Питання насправді сьогодні стоїть не про відновлення цього контролю.

Питання в тому, чи готовий Путін перейти від слів до справи?

Похожие статьи:

Новости ПолитикиПутін просить дозволу на введення військ на територію України

Новости ПолитикиРада зібралася на позачергове засідання

Новости ПолитикиЯнукович збирається до Путіна - адміністрація президента

ОбществоПутін подарував «Його Ясновельможності» Януковичу сочинську медаль

Новости ОбществаДиверсанти РФ до 9 травня планують провокації в Києві та у семи регіонах

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети